Kovo 16 d. 15 val. Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centras Arnetų name pakvies kėdainiečius į popietę, kurios metu bus galima susipažinti su tradicine grafika. Jos paslaptis atskleis Adelė Bražėnaitė-Gančierė. Jai vos 23-eji, bet mergina jau yra įgijus sertifikuotos amatininkės, tautodailininkės vardą.

Šiuo metu Vilniaus dizaino kolegijoje studijuojanti Adelė nuo vaikystės kuria karpinius, skutinėja margučius, kuria medžio bei lino raižinius, užsiėmė ir lipdytine keramika. Nepaisant jos jauno amžiaus, darbų kraitelė išties nemaža. A. Bražėnaitė-Gančierė jau yra pristačiusi savo darbų parodas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse, ne kartą rengė edukacijas Jungtinėse Amerikos Valstijose, Italijoje, kitose šalyse. 2017 m. buvo sertifikuoti jos sukurti margučiai ir medžio drožiniai, po metų Adelė priimta į Lietuvos tautodailininkų sąjungą, 2020 metais jai buvo suteiktas Meno kūrėjo statusas.

Pernai regioninėje „Aukso vainiko“ konkursinėje parodoje menininkei skirta pirmoji vieta. Taip pat buvo išleistas leidinys „Adelė Bražėnaitė. Grafikos darbų albumas“.

Į Kėdainius atvykusi kūrėja Arnetų name pristatys tradicinės lietuvių liaudies grafikos parodą „Rytmetys“, o po parodos atidarymo 15.30 val. surengs edukaciją, kurios metu parodys visą originalaus tradicinio lietuvių liaudies raižinio sukūrimo kelią nuo idėjos iki atspaudo.

Vietų skaičius ribotas, todėl kėdainiečių prašome užsiregistruoti iš anksto tel. +370 645 05 168.

Grafikos paroda „Rytmetys“ Arnetų name veiks iki balandžio 19 d.

Nuotraukoje: A. Bražėnaitė-Gančierė ne tik pristatys savo sukurtus grafikos darbus, bet ir parodys kėdainiečiams tradicinio raižinio sukūrimo kelią. (Asmeninio archyvo nuotr.)