Kunigas Domingo Avellaneda Cabanillas (kairėje) Lietuvoje dirba ir gyvena jau 11 metų.

Kunigas Domingo Avellaneda Cabanillas (kairėje) Lietuvoje dirba ir gyvena jau 11 metų.

Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijoje apsilankė du netikėti svečiai argentiniečiai: kunigas Domingo Avellaneda Cabanillas bei vienuolis Augustinas. Pumpėnų (Pasvalio r.) Švč. M. Marijos Škaplierinės parapijoje dirbantys dvasininkai didelį dėmesį skiria bendravimui su jaunimu – todėl ne atsitiktinai į susitikimą su argentiniečiais sugužėjo pilna salė gimnazistų.

Dirbti Lietuvoje – gera

Abu vienuoliai priklauso Įsikūnijusio Žodžio kongregacijai, kuri buvo įkurta vos prieš tris dešimtmečius. 2002 metais D. Avellaneda iš Argentinos atvyko į Lietuvą ir čia kunigauja iki šiol.

Kodėl būtent į Lietuvą? „Dėl to, kad dirbti reikia visur, ne tik kur gera ir šilta, bet ir ten, kur gera, bet šalta. O čia labai gera, nes yra daug darbo, galima daug ką padaryti“, – sklandžia lietuvių kalba prisipažino kunigas.

Savo misijoje mūsų šalyje kunigas teigė besistengiantis dirbti visur, kur tik įmanoma: ir parapijoje, ir mokyklose, taip su vaikais, neįgaliaisiais, nuteistaisiais, kurčiaisiais. „Dirbame visur, kur yra žmonių“, – šypsojosi pašnekovas.

Tačiau daugiausiai laiko kunigas skiria bendravimui su jaunimu. „Jie – mūsų ateitis. Skiriame daug dėmesio jiems, nes norime sukurti gerą Lietuvos ateitį“, – sakė D. Avellaneda. Savo parapijoje Pumpėnuose kunigas laisvalaikiu sportuoja (labiausiai su jaunuoliais mėgsta žaisti futbolą), vyksta žiūrėti spektaklių, kino filmų, vasarą leidžiasi į turistinius žygius, stovyklauja.

Linkėjo atrasti savo gyvenimo tikslą

Besiklausant rišlios kunigo kalbos, nejučia kyla klausimas – ar buvo lengva išmokti kalbėti lietuviškai? Dvasininkas lieka kuklus. „Dar reikėtų tobulintis. Lietuvių kalba neturi nieko bendro su gimtąja ispanų kalba – neturime nė vieno bendro žodžio. Tačiau reikia būti kantriam ir neprarasti vilties“, – šyptelėjo jis.

Baigdamas pokalbį D. Avellaneda linkėjo jaunimui nebijoti bendrauti su bažnyčia. „Bažnyčia nėra močiučių bažnyčia, ji yra gyva, laisva. Tuo pačiu kiekvienam jaunam žmogui linkiu atrasti savo gyvenimo tikslą“, – kalbėjo jis.

Bendravo su mokiniais 

Svečiai gimnazistėms suteikė visą jas dominančią informaciją apie savo kasdienybę bei vienuolyną.

Svečiai gimnazistėms suteikė visą jas dominančią informaciją apie savo kasdienybę bei vienuolyną.

Į Kėdainių „Atžalyno“ gimnaziją vienuoliai atvyko dviejų gimnazisčių kvietimu. Viena jų, Simona Pavolytė, teigė, kad su kolege ruošiasi seminarui, kuriame pasirinko pristatyti būtent Įsikūnijusio žodžio kongregaciją ir jos narius.

„Pasirinkome šį vienuolyną, kadangi jis tik visai neseniai įsikūrė Lietuvoje, be to, didelį dėmesį skiria bendravimui su jaunimu. Internete ir kituose šaltiniuose apie šią katalikišką bendruomenę radome labai mažai informacijos, tad nusprendėme argentinietį kunigą pasikviesti pas save, kad iš jo paties galėtume gauti kuo daugiau mus dominančios informacijos: apie vienuolių gyvenimą, kasdienybę, taip pat pasiteirauti, kodėl pasirinko dvasininko kelią“, – sakė gimnazistė.

Vėliau svečiai pilnoje mokinių mokyklos aktų salėje bendravo su bendruomene.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.