Justinas Kalinauskas

Rugsėjo 6–7 dienomis Kėdainiuose vyko edukaciniai ir praktiniai užsiėmimai, skirti miesto neregių ir silpnaregių bendruomenei bei Kėdainių kultūros darbuotojams – tai projekto „[NE]matoma architektūra: REGIO­NAI“ dalis, kuriame nevizualiomis priemonėmis šalies regionų gyventojai yra skatinami atrasti architektūros pasaulį, jos įvairovę, išmokti skaityti miestą, jo erdves bei pastatus naudojantis lytėjimu, klausa ir judėjimu.

Projektu yra siekiama didesnės neregių ir silpnaregių bendruomenės integracijos į pilnavertį dalyvavimą kultūros lauke, siekiant atskleisti aplinkos estetinę-kultūrinę-istorinę vertę bei įvairius jos niuansus ir pristatyti juos neregiams ir silpnaregiams prieinamais būdais.

Menotyrininkas Justinas Kalinauskas LASS Kėdainių rajono filialo nariams ir svečiams pasakoja apie Arnetų namuose esančią nišą.

Kėdainiuose projekto komanda kartu su dalyviais – vietos gyventojais – dirbo Kėdainių viešojoje bibliotekoje, kur susipažino su architektūros kalba, raida, pagrindiniais stiliais ir poveikiu aplinkai bei žmonėms. Dalyviai taip pat dalijosi savo pasakojimais apie gyvenimą Kėdainiuose, miesto architektūros reikšmę jiems, diskutavo apie pastarojo meto architektūrinius viešųjų erdvių pokyčius mieste (pvz., naująjį pėsčiųjų tiltą). Kitą dieną gautas žinias dalyviai pritaikė pažintinėje ekskursijoje po Arnetų namą bei savarankiškoje „mikroekspedicijoje” po Didžiosios Rinkos aikštę, kurios metu taip pat kūrė taktilinį vietos žemėlapį.

Mikroekspedicija po Didžiosios rinkos aikštę.

Projekto komandą sudaro architektė ir idėjos autorė Rasa Chmieliauskaitė, menotyrininkas Justinas Kalinauskas bei kompozitorius Arnas Mikalkėnas. Pastaruosius 3-ejus metus kartu su neregių ir silpnaregių grupėmis komandos nariai tyrinėja architektūros pažinimo galimybes naudodami taktilinius bei garsinius-echolokacinius metodus, kurie taip pat pristatomi ir išvykų į regionus metu. Kėdainiuose su šiomis architektūros pažinimo priemonėmis – taktiliniu architektūros raidą pristatančiu leidiniu ir garsinio architektūros pažinimo audioalbumu – galima susipažinti Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje bei Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Kėdainių rajono filiale.

Nuotraukų autoriai: Rasa Chmieliauskaitė ir Justinas Kalinauskas

Kėdainių viešojoje bibliotekoje architektė ir idėjos autorė Rasa Chmieliauskaitė supažindina su architektūros kalba, raida ir pagrindiniais stiliais.

Projektą organizuoja – Kauno menininkų namai

Projektą finansuoja – Lietuvos kultūros taryba

Partneris – Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.