Nuo rugsėjo 30 dienos Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas palieka Danutė Mykolaitienė.

Nepriekaištingai dirbusios tarnautojos apsisprendimas neliko nepastebėtas nei politikų, nei visuomenės.

Nors D. Mykolaitienė rugsėjo 14 d. administracijos direktoriui pati įteikė prašymą atleisti iš užimamų pareigų, tam, nors ir formaliai, reikia Kėdainių rajono savivaldybės tarybos sprendimo. Nes ši pareigybė yra politinio pasitikėjimo.

Antradienį ir trečiadienį tarybos komitetų posėdžiuose svarstomas ir D. Mykolaitienės atleidimo iš pareigų savivaldybės administracijoje klausimas.

N. Naujokienei nepavyko

Švietimo ir kultūros komitete, kuriam vadovauja Nijolė Naujokienė, nariai – Steponas Navajauskas, Tomas Bičiūnas ir Gitana Kaupienė, informacija dėl D. Mykolaitienės atleidimo buvo išklausyta tylomis.

Pamačiusi, kad prie nuotoliniu būdu vykstančio posėdžio prisijungė D. Mykolaitienė, sukruto komiteto pirmininkė. „Noriu paklausti, ar tikrai savo noru parašėte pareiškimą, niekas nedarė įtakos ar kažko?“ – geriausiai iš visų posėdyje dalyvavusiųjų žinanti ir įtakojanti valdančiųjų veiksmus paklausė N. Naujokienė.

Tačiau iš pareigų besitraukiančios pavaduotojos atsakymas nepradžiugino didžiausios valdančiųjų frakcijos vadovės Kėdainių rajono savivaldybės taryboje.

„Tai yra mano apsisprendimas, mano valia. Pasikeitus politinei situacijai viską puikiai suprantu, todėl toks ir yra mano sprendimas“, – nei patvirtino, nei paneigė apie galimai darytą jai spaudimą D. Mykolaitienė.

Balsavimu pritarusi D. Mykolaitienės atleidimui iš pareigų, N. Naujokienė gražbyliavo apie darbą kartu ateityje. Neoficialiomis „Kėdainių mugės“ žiniomis D. Mykolaitienė neketina daugiau bendradarbiauti su dabartiniais valdančiaisiais.

Kai patenkama į politinį malūną

Kiti du tą pačią dieną posėdžiavę komitetai – jungtinis Verslo ir ūkio bei Kaimo reikalų ir aplinkosaugos, D. Mykolaitienės pasitraukimui iš pareigų nepritarė.

„Nepriimti asmeninio žmogaus prašymo negalime, – sakė tarybos narys Virmantas Pikelis. – Situacija čia tikrai labai aiški. Gaila, kai geri žmonės patenka į „politinį malūną“. Gaila, kad geras žmogus pateko į tokią situaciją.“

„Buvome parinkę žmogų, kuris nebuvo nei valstietis, nei liberalas, nei darbietis, – apie deleguotą į politinio pasitikėjimo postą D. Mykolaitienę sakė tarybos narė Adelė Štelmokienė. – Pakvietėme gerai dirbantį žmogų.“
Tarybos narė įsitikinusi, kad valdančioji dauguma, kuriai toks darbuotojas netinka, labai klysta. Vargu ar valdantieji surasią geresnę alternatyvą. „Pažiūrėsim, kas užims šitą postą, – abejonių neslėpė A. Štelmokienė. – Nesimėtykime ir vertinkime gerus darbuotojus. Labai gaila, kad dirbama ne žmonių, bet partijų labui.“

Valdančiųjų žaidimo taisyklės pagal A. Ardavičių

„Kėdainiečiai iš tiesų praranda sąžiningą ir labai darbštų vadovą,“ – kolegoms pritarė Saulius Sinickis.

„Mes visi suprantam, kas yra politinio pasitikėjimo postas, – dar atviriau pasisakė Rimantas Diliūnas. – Iš tokių postų žmonės patys neatsistatydina. Aš tikrai negaliu balsuoti už tai“. R. Diliūnas gyrė darbines D. Mykolaitienės savybes, sugebėjimą dirbti ir bendrauti su žmonėmis. „Man iš tiesų labai gaila, kad Danutė papuolė į šitą politinę mėsmalę,“ – apgailestavo R. Diliūnas.

„Politika yra politika, asmenybės yra asmenybės,“ – saviškių sprendimus, matyt, bandė pateisinti valdančiųjų judėjimo atstovas Alvydas Ardavičius. – Gyvenime būna visaip ir jūs puikiai suprantate šitas žaidimo taisykles.“
V. Pikeliui, R. Diliūnui, S. Sinickiui ir A. Štelmokienei nepakilo ranka balsuojant pritarti sprendimui atleisti iš užimamų pareigų D. Mykolaitienę.
A. Ardavičiaus, Vygando Vanago ir Indrės Fiodorovos balsų neužteko sprendimui patvirtinti.

Sveikatos ir socialinių reikalų komitetas taip pat nepritarė sprendimui dėl D. Mykolaitienės atleidimo – Vilma Šnurevičiūtė ir Alfredas Hofmanas susilaikė. Aušrelė Kaminskienė pritarė.

Ne vienas keistas išėjimas „savo noru“

Po skandalingų mero V. Tamulio pareiškimų žiniasklaidoje iš pareigų pasitraukė savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Vytautas Andrulis.

„Yra posakis: laikyk darbuotoją baimėje ir jis tavęs klausys“, – kalbėjo buvęs rajono meras S. Grinkevičius.

Dar anksčiau, prieš keletą mėnesių, meras paskelbė iš pareigų atleidęs savo patarėją Astijų Krauleidį. Nors šis buvo atleistas „pačiam prašant“. Tada A. Krauleidis „Kėdainių mugei“ sakė, kad apie tai, jog meras nepatenkintas jo darbu, perskaitęs kitame rajono laikraštyje.

Nenuostabu, kad „kėdžių stumdymas“ savivaldybės kabinetuose, prieš tai paleidus žinią „savo kanalais“, sukelia kėdainiečių susidomėjimą bei spėliones: kodėl, kur, kas vietoj jų, o kas – kiti, turėsiantys išeiti?..
„Laikyk darbuotoją baimėje…“

„Situacija yra labai nemaloni, nes D. Mykolaitienė nusipelnė kitokio darbo įvertinimo savivaldybėje. Manęs neįtikino, kad Danutė „savo noru“ nusprendė pasitraukti iš pareigų. Nes informacija, kad vyksta negražūs dalykai – daromas jai spaudimas, iš savivaldybės dar praėjusių metų gruodį mane buvo pasiekusi,“ – Ekonomikos ir biudžeto komiteto posėdyje sakė Saulius Grinkevičius.

Buvęs rajono meras S. Grinkevičius prisipažino tikįs, jog tai gali būti tiesa. Nes, jo manymu, kai kurie žmonės, dabar esantys rajono valdžioje, jam nepriimtinus metodus mėgo naudoti ir ankstesnėse kadencijose.

„Yra posakis: laikyk darbuotoją baimėje ir jis tavęs klausys, – kalbėjo S. Grinkevičius. – Tie išėjimai iš darbo mūsų savivaldybėje „savo noru“ yra signalas kitiems savivaldybės administracijos ir įstaigų darbuotojams: žiūrėkit, ir jums taip gali atsitikti, jei nepaklusite.“

Panašios naujienos