Kėdainių rajono savivaldybė informuoja: imamasi veiksmų, kad mieste ir rajone dažnai juntami ir gyventojus erzinantys blogi kvapai būtų kontroliuojami ir pagal galimybes – sumažinti.

Posėdyje svarstyta, kaip iki minimumo sumažinti skleidžiamų blogų kvapų mastą.

Posėdyje svarstyta, kaip iki minimumo sumažinti skleidžiamų blogų kvapų mastą.

Kėdainių miesto ir kaimų gyventojams skundžiantis dėl nemalonių kvapų buvo surengtas neeilinis Sveikatos ir socialinės apsaugos bei Kaimo reikalų ir aplinkosaugos komiteto posėdis, kuriame svarstytas kvapų kontrolės Kėdainių rajone klausimas.

Posėdyje Kėdainių rajono savivaldybės tarybos sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto pirmininkė, Kauno visuomenės sveikatos centro Kėdainių skyriaus vedėja Ona Šulcienė tarybos nariams, taip pat Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus atstovams, Kėdainių miesto, Gudžiūnų, Pelėdnagių, Josvainių ir Vilainių seniūnijos seniūnams, Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Kėdainių rajono agentūros, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, bendrovių „Kėdainių vandenys“ , „Skongalis“, ŽŪKB „Krekenavos mėsa“ vadovams bei UAB „Sistem“ ir AB „Lifosa“ perskaitė pranešimą apie mūsų rajone dėl gyventojus erzinančių nemalonių kvapų susidariusią situaciją.

Susitikime esamą situaciją ir galimus sprendimų būdus išsakė įmonių, kurios gali skleisti kvapus, vadovai ir atstovai. Buvo kalbėta apie tai, kokios sankcijas taikomos už kvapų kontrolės nesilaikymą.

Šiame posėdyje nutarta:

1. 2015 metų liepos–birželio mėnesiais Sveikatos ir socialinės apsaugos bei Kaimo reikalų ir aplinkosaugos komiteto nariams susitikti su UAB „Sistem“ vadovais įmonėje ir aptarti apie biodujų jėgainės statybą bendrovės teritorijoje.

2. Įpareigoti Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Kėdainių rajono agentūrą ir Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyrių atlikti NH3 (amoniako) ir kitų cheminių medžiagų (teršalų) tyrimus aplinkos ore.

3. Įpareigoti Kėdainių rajono savivaldybės administraciją padėti UAB „Sistem“ gauti paramą biodujų jėgainės statybai.

4. 2016 metais pakartotinai organizuoti Sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto ir Kaimo reikalų ir aplinkosaugos komiteto narių pasitarimą dėl nemalonių kvapų su UAB „Sistem“ ir ŽŪKB „Krekenavos mėsa“ vadovais.

Kėdainių r. savivaldybės informacija

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.