Pirmadienio rytą stumbrų bandoje, šiuo metu įsikūrusioje šalia Tiskūnų kaimo, netoli Apytalaukio miško, pastebėta nuo bandos atsiskyrusi stumbro patelė. 

Pasak stumbrų eksperto Ryto Papšio, jis, pamatęs gyvūną, iškart įspėjo, kad gyvūnas serga. Skubiai iškviesti Kėdainių rajono aplinkosaugininkai bei veterinarai.

„Nuvykę į įvykio vietą radome stumbrę, kuri nevalingai purtėsi, jai krito putos iš burnos. Ji stovėjo atokiai nuo kitų bandos gyvūnų“, – sakė Alfonsas Čeida, rajono aplinkosaugininkas.

Serganti stumbrė pastebėta netoli Tiskūnų kaimo (Alfonso Čeidos nuotr.).

Gyvūno agonija tęsėsi ilgai – daugiau nei keturias valandas. Pasak R. Papšio, nušauti stumbrą yra draudžiama, tad tenka nemaloni pareiga stebėti ir laukti, kol gyvūnas nugaiš. „Tokia praktika yra ydinga, nes išties gaila gyvūno. Praėjusiais metais Panevėžio rajone automobilis buvo partrenkęs stumbrą ir sunkiai jį sužalojęs. Teko laukti, kol jis nugaiš. Vaizdas ir jausmas – ne iš maloniųjų. Tačiau tokia yra tvarka. Labai tikiuosi, kad reikalai pasisuks kita kryptimi ir bus galima ligotą, sergantį stumbrą, kad jis nesikankintų, nušauti“, – teigė R. Papšys.

Gyvūno kūnas veterinarų yra paimtas tyrimams. Manoma, kad kritusi stumbrė galėjo sirgti pasiutlige.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.