Kėdainių rajono savivaldybės vadovai susitiko su „Socialinio taksi“ paslaugų teikėjais.

„Socialinis taksi“ gyventojams su negalia padeda būti mobiliems ir savarankiškiems, užtikrina lengvesnę integraciją į socialinį bei ekonominį gyvenimą“, – teigė „Socialinio taksi“ programos vadovė Solveiga Ratkevičiūtė, pabrėždama, kad „Socialinio taksi“ paslaugomis kai kuriuose rajonuose naudojasi ne tik neįgalieji, bet ir vieniši, senyvo amžiaus žmonės. 
„Socialinio taksi“ vairuotojas yra ir asmeninis asistentas neįgaliajam. Naudodami specialią nuleidimo ir pakėlimo įrangą, jie gali saugiai nukelti žmones iš neįgaliajam nepritaikytų butų daugiabučiuose. Taip pat vairuotojai yra apmokyti, kaip elgtis, sutrikus kliento sveikatai, reikalui esant suteikti pirmąją pagalbą bei aptarnauti bendravimo negalią turinčius asmenis.

Tokios paslaugos žmonėms su negalia yra teikiamos Vilniaus mieste ir rajone, Kauno mieste, Klaipėdos mieste ir rajone, Panevėžyje, Jonavoje, Utenoje, Ukmergėje, Visagine ir Zarasuose.

Po išsamaus „Socialinio taksi“ pristatymo Kėdainių rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Jūratė Blinstrubaitė sakė, jog surinks duomenis, ar ši paslauga Kėdainių krašte būtų paklausi. Nutarta, jog atšilus orams kėdainiečiai galės išbandyti „Socialinio taksi“ paslaugas.


Nacionalinės socialinės integracijos instituto vykdoma „Socialinis taksi“ programa Lietuvoje veikia nuo 2012 m. „Socialinis taksi“ nėra vien tik negalią turinčių žmonių vežimas – tai ir pagalba išeinant iš namų iki automobilio, daiktų nunešimas, įsodinimas ir palyda.
Pagrindinis privalumas naudojantis šia pavėžėjimo paslauga – ji prieinama 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Paslauga vykdoma už simbolinį mokestį.
Asmenys, norintys naudotis „Socialinis taksi“ teikiamomis paslaugomis, turi užpildyti registracijos anketą arba paskambinti programos skambučių operatoriams ir tada gali užsisakyti kelionę. Keleivio rezervuotu laiku į nurodytą vietą atvyksta asistentas, kuris padeda žmogui su negalia patekti iš namų į specialiai pritaikytą „Socialinio taksi“ automobilį. Pasiekus kelionės tikslą, asmeninis asistentas palydi keleivį į jam reikiamą vietą.

Parengta pagal Kėdainių r. savivaldybės inf.

Panašios naujienos