Pasirodo, tai daro vos keli nesusipratę asmenys. Tą parodė Kėdainių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnų bei policijos rėmėjų vykdyta prevencinė akcija, kurios metu buvo tikrinama, ar kėdainiečiai savo automobilius piktybiškai stato į vietas, kurios skirtos tik negalią turintiems vairuotojams.


Kėdainių mieste buvo vykdoma prevencinė įspėjamoji akcija „Oficialus perspėjimas“, kurios metu buvo ieškoma transporto priemonių, pastatytų žmonių su negalia ženklu pažymėtose vietose.

Tądien Kėdainių mieste apvažiuotos automobilių stovėjimo aikštelės prie didžiųjų prekybos centrų „Maxima“, „Iki“, „Norfa“, „Lidl“. Taip pat buvo apžiūrėtos ir stovėjimo aikštelės daugiabučių namų kvartaluose bei prie miesto ligoninės.

Pasak bendruomenės pareigūno Roberto Mackevičiaus, buvo nustatyti vos keli pažeidėjai, tačiau jie nebuvo bausti, o tik įspėti daugiau savo automobilių neįgaliesiems skirtose vietose nestatyti. Taip pat buvo bendrauta su kitais vairuotojais, dalinti lankstinukai.

Pastebėta, kad neįgalieji noriai naudojasi privilegija savo automobilius statyti neįgaliojo ženklu pažymėtose vietose: beveik visi specialiose vietose stovintys automobiliai turėjo visus reikalingus žymėjimus.

„Linkime būti supratingais ir atminti, kad asmens su negalia transporto vieta ne šiaip yra platesnė – ji skirta, kad neįgalus asmuo galėtų patogiai persėsti iš automobilio į neįgaliojo vežimėlį“, – primena bendruomenės pareigūnai bei policijos rėmėjai.

Asmuo, kuris neturėdamas tam teisės pastatė automobilį į neįgaliesiems skirtą parkavimosi vietą, traktuojamas kaip Kelių eismo taisyklių pažeidėjas. Tokio pobūdžio pažeidimas gali užtraukti administracinę atsakomybę – gali tekti susimokėti baudą nuo 30 iki 90 eurų.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.