Po truputį įsibėgėjanti vasara vis gausiau žeria savo dovanas – daržuose auga daržovės, mezgasi vaisiai, dažno soduose sirpsta uogos. Rankomis trina ir grybautojai – aplinkiniuose rajonuose jau randamas nemažas derlius vasarinių grybų.

Grybai jau vilioja su pintinėmis traukti į miškus.

Grybai jau vilioja su pintinėmis traukti į miškus.

Vasarinis grybų sezonas trunka nuo birželio vidurio iki rugpjūčio vidurio. Tuo metu miškuose pasirodo įvairiaspalvės ūmėdės, kazlėkai, voveraitės, lepšiai ar raudonviršiai.

Kaimyniniame Panevėžio rajone grybautojai jau nešasi pirmuosius krepšius su gėrybėmis ir prognozuoja ankstyvą jų sezoną. Šalies turguose kai kur jau galima įsigyti ir lepšių. Specialistai irgi teigia, kad esą jei orai išsilaikys palankūs orai, grybų bus labai daug. Kaip grynas.lt sakė mokslininkai, pagrindinė priežastis, kodėl šiemet anksti atsirado grybų, yra ta, kad šiais metais gana anksti atšilo oras.

Kėdainių rajonas priskiriamas prie grybingų teritorijų, tačiau ar mūsų miškuose jau auga grybai? Pasak Kėdainių miškų urėdijos vyriausiojo inžinieriaus Zigmo Guogos, jis pats grybų mūsų miškuose dar nepastebėjęs. „O ir girdėti dar neteko, kad kažkas girtųsi šiųmetiniu grybų derliumi“, – pridūrė jis.

Dažnai labai geri valgomi grybai auga tiesiog miestų parkuose, soduose ir pakelėse, tačiau tokie grybai yra labiau užteršti, negu augantys miškuose, tad labai žavėtis tokiose vietose rastais grybais nevertėtų.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.