Kova su alkoholiu nuo kitų metų įgis realų pavidalą. Tikimasi, kad kitąmet alkoholis liesis ne taip laisvai kaip iki šiol, nes nuo sausio 1-osios įsigalioja Seimo priimti griežtesni prekybos alkoholiu ribojimai ir jo reklamos draudimai.

Sutrumpės prekybos laikas

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas primena, kad jau netrukus įsigalios nauja alkoholinių gėrimų pardavimo tvarka.  Šiuo metu parduotuvėse įsigyti alkoholio galima nuo 8 iki 22 val. Nuo Naujųjų metų šis laikas sutrumpės: alkoholiu bus prekiaujama pirmadieniais – šeštadieniais nuo 10 iki 20 valandos, o sekmadieniais – dar trumpiau, nuo 10 iki 15 valandos.

Tuo laiku, kai parduotuvėse alkoholiu nebebus prekiaujama, jo įsigyti bus galima restorane, kavinėje ar kitoje viešojo maitinimo įstaigoje. Tačiau departamentas atkreipia dėmesį į du apribojimus – šiuo laiku įsigyti bus galima tik pilstomų alkoholinių gėrimų, kuriuos leidžiama vartoti išskirtinai tik viešojo maitinimo vietoje. Tai reiškia, kad minėtu laiku visi alkoholiniai gėrimai galės būti parduodami tik išpilstyti į vartojimui vietoje pritaikytą tarą (pvz., taures, bokalus, grafinus).

Taip pat svarbu pabrėžti, kad draudžiamu laiku alkoholio iš viešojo maitinimo įstaigos vartotojai išsinešti negalės. Pavyzdžiui, vartotojas šiuo paros laiku negalės iš viešojo maitinimo vietos namo pasiimti butelio vyno, išsinešti su savimi alaus bokalo. Nesilaikant šių apribojimų, nuobaudos bus taikomos ne tik pardavėjams, bet ir draudžiamu paros laiku alkoholinius gėrimus iš kavinių, barų ar kitų viešojo maitinimo vietų išsinešantiems klientams.

Keičiamas amžiaus cenzas

Alkoholinių gėrimų bus galima įsigyti, turėti ir vartoti tik nuo 20 metų amžiaus. Tiek parduotuvėse, tiek viešojo maitinimo įstaigose alkoholį galės įsigyti 20 metų amžiaus ir vyresni blaivūs asmenys. Pardavėjai, siekdami nesuklysti, visų jaunesnių nei 25 metų amžiaus, arba atrodančių jaunesnių nei 25 metai, pirkėjų prašys pateikti tapatybę patvirtinantį dokumentą, o jo nepateikus – pardavėjas turės atsisakyti parduoti alkoholį.

Šis draudimas reiškia, kad visiems, kam yra mažiau nei 20 metų, bus draudžiama ne tik įsigyti, bet ir turėti bei vartoti bet kokius alkoholinius gėrimus. Tačiau alkoholio galės turėti asmenys nuo 18 metų, jeigu jų darbas bus susijęs su alkoholio pristatymu klientams, pavyzdžiui, padavėjams ar pardavėjams.
Alkoholio reklamos neliks

Nuo sausio 1-osios uždraudžiama alkoholio reklama. Tačiau bus ir išimčių: informaciją apie alkoholinius gėrimus galėsime rasti alkoholiniais gėrimais prekiaujančių įmonių interneto svetainėse, parduotuvėse ir viešojo maitinimo vietose, taip pat alkoholio verslu užsiimančių įmonių pastatų iškabose ir ant šių įmonių automobilių. Svarbu tai, kad įmonės, prekiaujančios alkoholiniais gėrimais, alkoholio reklamos negalės skleisti socialiniuose tinkluose.

Beje, pasikonsultuoti dėl 2018 m. sausio 1 d. įsigaliosiančių Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimų, o taip pat pranešti apie pastebėtus pažeidimus galima Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento telefonu 8 706 68094 arba elektroniniu paštu ntakd@ntakd.lt.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.