Rugsėjo 13-ąją vyko Kėdainių rajono savivaldybės vadovų ir Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos atstovų nuotolinis pasitarimas dėl Apytalaukio dvaro gaisro padarinių likvidavimo galimybių.

Pranešimas apie degančius Apytalaukio dvaro rūmus Bendrajame pagalbos centre gautas ankstyvą rugsėjo 9-osios rytą.

Kultūros paveldo specialistai dar vertina gaisro padarytą žalą, o dėl šio įvykio atliekamas ikiteisminis tyrimas, kad būtų nustatyta nelaimės priežastis.

Kokia tiksliai žala padaryta valstybės saugomam kultūros paveldo objektui – bus nustatyta jau artimiausiu metu. Tačiau jau dabar matoma, kad nuostoliai yra dideli: prarasta labai didelės reikšmės kultūros paveldo objekto dalis, sudegė perdangos, dalis stogo, išdegė pastato vidus.

Nuotolinio susitikimo su Kultūros paveldo departamento atstovais metu sutarta, kad reikia kuo skubiau ieškoti galimybių bent minimaliai likviduoti gaisro padarinius. Pirmiausia būtina pasirūpinti laikinai uždengti stoge atsiradusią skylę, kad pastato negadintų lietus. Gaisro padarinių likvidavimui bus ieškoma sutelktinių departamento ir savivaldybės lėšų. Kadangi dvaras yra saugomas valstybės, tai dėl gaisro padarinių likvidavimo kaštų, bus kreipiamasi ir į vyriausybę.

Kultūros paveldo departamento atstovai sakė skubinsią sprendimus, kad šis dvaras būtų išbrauktas iš neprivatizuojamų dvarų sąrašo.

Kėdainių r. savivaldybės inf.