Saulėtą ketvirtadienio rytą Kėdainių rajono policijos komisariate buvo juntamas nekasdienis šurmulys. Policijos arba Angelų sargų dienos proga, ne tik policijos, bet ir kitų specialiųjų tarnybų pareigūnai miesto bendruomenę pakvietė susipažinti su savo kasdieniu darbu bei naudojama technika.

Atvirų durų dienose dalyvavusios jaunosios policijos rėmėjos Erika ir Paula lankytojams pristatinėjo policijos naudojamą techniką, pasakojo apie policijos kasdienę veiklą. Seniau pačios eidavusios kaip dalyvės, šiandien merginos jau talkina policijos pareigūnams, o viena jų – Paula – ateityje pasiryžusi tapti policijos pareigūne.

Apsilankė apie 500 mokinių

Šiais metais šimto metų jubiliejų švenčianti policija kartu šią datą pakvietė paminėti ir kolegas. Policininkai, ugniagesiai, muitininkai, greitosios pagalbos medikai – visų šių tarnybų pareigūnai vienoje vietoje pristatė savo techniką ne tik vaikams, jaunuoliams bet šia veikla besidomintiems suaugusiesiems.

Atvirų durų dienose su vaikais bendravo ir apie policijos darbą pasakojo Kėdainių rajono policijos komisariato viršininkas Alvydas Vaina. „Šiais metais Lietuvos policija švenčia savo veiklos šimtmetį ir ta proga suorganizavome Kėdainių rajono moksleiviams ne tik policijos technikos, bet ir kolegų technikos pristatymą. Iš viso į renginį užsiregistravo apie 500 mokinių iš miesto ir rajono. Mes tikimės, kad jaunoji karta tokių renginių metu susipažins su mūsų veikla, todėl daug vaikinų, merginų pasirinks būtent statutinę tarnybą“, – sakė Kėdainių rajono policijos komisariato viršininkas A. Vaina. Jam pritarė ir Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidimtas teigdamas, kad bendrauti su jaunąją karta būtina, nes tokiu būdu į tarnybą galima pritraukti motyvuotus, darbui atsidavusius pareigūnus.

Erika (kairėje) ir Paula. Merginos žavisi policininkų darbu, tad tapo jaunosiomis policijos rėmėjomis.

Atvyko pagalbos tarnybų pareigūnai

„Šį renginį mes skyrėme Lietuvos policijos šimtmečiui paminėti ir jį pavadinome „Pagalbos skambutis 112“, į kurį sukvietėme visas tarnybas, kurios dirba pagal iškvietimus. Norėjome, kad vaikai susipažintų su tarnybomis ir jų atliekamu darbu bei technika“, – sakė policijos bendruomenės pareigūnė Aušra Mickevičienė.

Visos tarnybos turėjo parodyti turėjo išties daug ką. Tarnybų pareigūnai demonstravo ginklus, automobilius, kitas darbines priemones. Vaikams buvo ypatingai įdomu ne tik rankose palaikyti ginklą, pasidaryti pirštų antspaudą, bet ir įsėsti į tarnybinį policijos, ugniagesių automobilį, pasižiūrėti iš vidaus, kaip atrodo greitosios medicinos pagalbos automobilis. Na, ir žinoma, išbandyti vieną įdomiausių atrakcijų – įjungti švyturėlius.

Bendruomenės pareigūnė A. Mickevičienė kartu pasidžiaugė, kad vaikai jau žino, kokiu numeriu skambinti ištikus nelaimei, žino policijos šūkį „Ginti. Saugoti. Padėti“, žino, kad negalima pagalbos telefonu skambinti be reikalo, žino kaip saugiai elgtis gatvėje.

„Su vaikais daug bendraujame, vykstame į mokyklas, pasakojame apie saugumą, primename, kaip vaikams reikia elgtis, ištikus nelaimei“, – teigė ji.

Tikslas – tapti policininke

Atvirų durų dienos reikalingos ir įdomios vaikams. Be to, trumpai susipažinę su policijos darbu, kai kurie jaunuoliai ryžtasi tapti jaunaisiais policijos rėmėjais, o kai kurie – ir tikrais policijos pareigūnais. Renginyje policininkams talkinusios jaunosios policijos rėmėjos Erika ir Paula sakė, kad policijos veikla susidomėjo, norėdamos išbandyti kažką naujo, dalyvauti įvairiuose renginiuose.

„Kai buvome jaunesnės, policijos rengiamose atvirų durų dienose teko dalyvauti ne kartą. O šiandien jau pačios pristatome policijos darbą vaikams“, – sakė Erika ir Paula. Pastaroji mergina teigė pasiryžusi ateityje tapti policininke. Paklausta kodėl, šyptelėjo: „Norisi veiksmo, tikiu, kad toks darbas niekada nebus nuobodus“.

 

[tribulant_slideshow gallery_id=”412″]

 

Panašios naujienos