vanduoBeržų kaime (Dotnuvos sen.), Dirbtuvių gatvėje, pavasarinis potvynis buvo užliejęs šešias sodybas. Iš viso vanduo buvo išsiliejęs maždaug dvidešimtyje arų. Jis sėmė daržus, kai kur – ir kiemus.

Vieno namo rūsyje buvo prisirinkę net 80 centimetrų gylio vandens. Gyvenamųjų patalpų jis visgi nepasiekė. Dotnuvos ugniagesių komandos autocisterna visą paviršinį vandenį perpumpavo į kitoje kelio pusėje plytinčią pievą.

„Paviršinio vandens sankaupai įtakos turėjo toje vietoje įrengtos melioracijos sistemos nepatenkinama būklė.

Tą sistemą, beje, jau rengtasi remontuoti, tačiau, kaip matome, pavėluota. Tikimės, kad numatyti darbai visgi bus atlikti; tai padėtų išvengti potvynių ateityje“, – sakė Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Virginijus Stogevičius.

Pasak Kėdainių rajono savivaldybės administracijos vyr. specialisto civilinei ir priešgaisrinei saugai Stasio Okunevičiaus, potvynis Beržuose – šį pavasarį kol kas vienintelis rajone, kai buvo apsemtos gyvenamosios sodybos.

„Šįmet potvynio pavojus nedidelis. Beržų kaime vanduo išsiliejo ne dėl gamtos išdaigų, o dėl melioracijos sistemos gedimų.“, – sakė S. Okunevičius.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.