Balandžio 20-oji – tai paskutinė diena, iki kada žvejys, vandens telkiniuose pagavęs lydeką, bus nubaustas solidžia pinigine bauda, neteks ne tik laimikio, bet ir bus konfiskuoti žvejybos įrankiai. Nuo vasario 1 d. iki balandžio 20 d. vandens telkiniuose žvejoti lydekas – griežtai draudžiama.

Aplinkosaugininkas A. Čeida informuoja, kad šiuo metu vykdoma akcija „Lydeka“, kurios metu žvejams gaudyti lydekas griežtai draudžiama. Už tokį poelgį galima užsidirbti solidžią baudą.

Aplinkosaugininkas A. Čeida informuoja, kad šiuo metu vykdoma akcija „Lydeka“, kurios metu žvejams gaudyti lydekas griežtai draudžiama. Už tokį poelgį galima užsidirbti solidžią baudą.

Pasak Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) Kėdainių rajono agentūros vyr. specialisto Alfonso Čeidos, visuose Kėdainių rajono vandens telkiniuose, upėse yra lydekų, tad aplinkosaugininkai vykdys nuolatinius kassavaitinius reidus ir tikrins, kaip žvejai laikosi draudimų.
„Nesilaikantiesiems bus taikomos didelės baudos – nuo 115 iki 289 eurų. Už kiekvieną pagautą lydeką reikės sumokėti dar po 150 eurų sumą“, – sakė aplinkosaugininkas. Pažeidėjas gali netekti ir žvejybos įrankių.
Draudimas žvejoti lydekas įvestas, kadangi šiuo metu lydekos ruošiasi nerštui, kurio metu žuvys būna mažiau atsargios. Tuo besinaudojantys brakonieriai gali išgaudyti labai daug žuvelių ir taip padaryti nemažų nuostolių vandens telkinių gyvūnijai.
„Žvejojančiųjų neleistinu būdu mūsų rajone pasitaiko kasmet. Praėjusiais metais buvo nubausti trys žvejai. Tačiau pastebime, kad kasmet brakonierių skaičius vis mažėja. Tikriausiai juos atgraso baudų dydis“, – sakė A. Čeida.
Aplinkosaugininkai primena, kad šiuo metu yra pasibaigęs sezonas, kai galima vykdyti varyminę medžioklę – medžioti galima tik tykojant.
Aplinkos apsaugos specialistai kviečia piliečius būti neabejingu ir apie pastebėtus gyvosios gamtos išteklių naudojimo pažeidimus informuoti Bendruoju pagalbos centro numeriu 112.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.