Paskutinįjį pavasario sekmadienį aktyvūs ir pilietiški Dotnuvos seniūnijos gyventojai ne tik triūsė savo namuose, bet ir ėjo atlikti pareigos – pareikšti nuomonės apklausoje perkelti seniūnijos pastatą iš Dotnuvos į Akademiją ar ne.

 Dotnuviškė Nijolė įsitikinusi, kad seniūnijos administraciją reikia palikti ten, kur ji ir yra – Dotnuvoje.

Dotnuviškė Nijolė įsitikinusi, kad seniūnijos administraciją reikia palikti ten, kur ji ir yra – Dotnuvoje.

Kad apklausą būtų įvykusi, nuomonę joje turėjo išsakyti 598 seniūnijos gyventojai – tai yra 15 procentų nuo visų turinčiųjų teisę atiduoti savo balsą savivaldos rinkimuose.

Į apklausą atėjo 549 gyventojai. Vadinasi, pritrūko 49 nuomonių, kad apklausa būtų įvykus.

Iš atėjusių ir išsakiusiųjų savo poziciją už seniūnijos perkėlimą iš Dotnuvos į Akademiją pasisakė 410 (74,68 proc.) gyventojų, prieš tokiam norui tarė 139 (25,32 proc.) gyventojai.

Mintį dėl seniūnijos administracijos perkėlimo į ištuštėjusį buvusios Akademijos gimnazijos pradinių klasių pastatą iškėlė iniciatyvūs akademiškiai. Jie sakė, kad būtina išsaugoti kultūros paveldo statusą turintį objektą, o tuščias jis ilgai neišgyvens. Akademiškiai savo vizijose tame pastate mato ne tik seniūnijos administraciją, bet ir jaunimo, svetingumo, turizmo centrus, kitokias užimtumo įstaigas. Be to, prie pastato yra nemažas žemės sklypas, tai jį galėtų tikslingai išnaudoti tiek Akademijos bendruomenė, tiek pavieniai gyventojai.

Dauguma Dotnuvos miestelio gyventojai kategoriškai priešinasi tokiai minčiai. Pasak dotnuviškės Vandos Baturienės, nuo seno seniūnijos administracija buvo Dotnuvoje, tad nėra reikalo daryti pokyčių. „Juk čia ir seniūnija, ir ambulatorija, ir bažnyčia. Žmonės atvažiavę į Dotnuvą vienu metu sutvarko visus reikalus. Tai kam be reikalo mesti pinigus tuščiai į balą. Tą pastatą akademiškiai gali susitvarkyti ir kitokiais būdais, kam prisidengti seniūnijos perkėlimu“, – sakė V. Baturienė.

Panašios nuomonės buvo ir daugiau dotnuviškių. Jų teigimu, seniūnijos administracijos perkėlimas nėra gyvybiškai svarbus. „Į seniūniją turi būti patogu pakliūti visiems seniūnijos gyventojams. Kaip seniūniją Akademijoje pasiektų Ąžuolaičių kaimo gyventojai, jei iš šio kaimo nevažinėja autobusai. Manau, kad reikia įsigilinti ne į vienos pusės argumentus, bet išklausyti visų dešimties bendruomenių nuomonę“, – sakė Ąžuolaičių kaimo bendruomenės pirmininkė Virginija Čekavičienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.