,,Į skrendantį taikinį” – tokiu pavadinimu surengtose varžybose šeštadienį taiklumą išbandė Kėdainių rajono Medžiotojų ir žvejų draugijos (MŽD) nariai. 60 šaulių iš devynių MŽD priklausančių klubų atnaujintoje MŽD šaudykloje trečią kartą surengė varžybas, kuriose siekė išrinkti geriausių šaulių dešimtuką.

Varžybos vyko trimis etapais: pirmoje rungtyje buvo šaudoma į stovintį taikinį, antroje – į „bėgantį šerną“ ir trečioje – į skrendantį taikinį.

Susumavus trijų rungčių rezultatus buvo įvertintos visos devynios komandos.Taip pat individualūs jaunių, moterų ir veteranų šaudymo rezultatai ir kiekvieno iš devynių klubų taikliausias šaulys.

Į geriausių šaulių dešimtuką pateko Ignas Šedys, Vidmantas Lapinskas, Egidijus Petroška, Armantas Skorupskas, Andrius Misevičius, Dainius Brazdžius, Kornelijus Gricius, Arūnas Lukoševičius, Vaidas Balsevičius ir Dalius Zaukevičius.

„Šį kartą varžybos surengtos atnaujintoje aplinkoje: ant kalniuko įrengta papildoma aikštelė. Tad varžybų dalyviai galėjo rungtis iš karto dviejose zonose“, – džiaugėsi viena iš organizatorių, Kėdainių MŽD medžioklės žinovė, žvejybos ir žuvininkystės specialistė Jovita Bielskienė. Pasak jos, Kėdainių MŽD priklauso 670 medžiotojų, tad, jei ne koronaviruso pandemija, šaulių esą būtų buvę šiek tiek daugiau.

Savaitgalį vykusiose šaudymo varžybose dalyvavo ne tik vyrai, bet ir moterys. Lietuvoje daugėja moterų medžiotojų, kurios nuo jaunystės yra susipažinusios su medžioklės kultūra ir tradicijomis. Neretai jų vyrai, tėvai ar seneliai yra medžiotojai. Tapusios mūsų draugijos narėmis moterys renkasi medžioklę ne vien tam, kad turiningai praleistų laisvalaikį. Įsitraukusios į mūsų veiklą, jos supranta, kad taip gali prisidėti reguliuojant laukinių gyvūnų skaičių, apsaugant žemės ūkio pasėlius bei miškų želdynus.

„Į skrendantį taikinį“ MŽD varžybų nugalėtojai:

Komandinė rungtis:
I vieta – ŠVENTYBRASTIS MK, 400 taškų.
II vieta – DOTNUVA MK, 398 taškai.
III vieta – ŠLAPABERŽĖ  MK, 388 taškai.

Jaunių grupė:
I vieta – Rytis Povilauskas, 80/100 taškų.
II vieta – Urtė Hofmanaitė, 74/100 taškų.

Moterų grupėje:
I vieta – Džiugita Bilevičiūtė, 54/100 taškų.
II vieta – Jovita Bielskienė, 52/ 100 taškų.

Veteranų grupėje:
I vieta – Bronislavas Šimokaitis, 82/100 taškų.
II vieta – Gintautas Stanevičius, 74/100 taškų.
III vieta – Lionius Stanevičius, 70/100 taškų.

Individualioje rungtyje:
I vieta – Egidijus Petroška, 90/100 taškų.
II vieta – Ignas Šedys, 90/100 taškų.
III vieta – Andrius Misevičius, 90/100 taškų.

Geriausi komandų šauliai:
„Aras“ – Egidijus Petroška;
„Akademija“ – Tomas Kovėra;
„Ąžuolotas“ – Ignas Šedys;
„Balsiai“ – Vaidotas Žičius;
„Dotnuva“ – Ramūnas Žukas;
„Krakės“ – Aivaras Kuprys;
„Šlapaberžė“ – Alfredas Hofmanas;
„Šventybarštis“ – Andrius Misevičius;
„Vilainiai“ – Vaidas Virbalas.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.