Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje Rumunijos amabasadorius Lietuvoje Cosmin George Dinescu apdovanojo konkurso „Marija Lupu“ nugalėtojus. Šįkart dovaną ir pagrindinį prizą – kelionę į Rumuniją, laimėjo ketvirtokas Dalius Surmilavičius. Pernai konkurse šis mokinys užėmė pri­zinę trečiąją vietą.

Antroji vieta atiteko taip pat ketvirtokui Meinardui Griniui, trečioji – antrokei Austėjai Laurinaitytei.

„Džiaugiuosi, kad jūsų mokiniai įdėjo daug pastangų stengdamiesi kuo plačiau sužinoti apie Rumuniją, santykius tarp mūsų ir jūsų šalių“, – sakė ambasadorius C. G. Dinescu, teikdamas dovanas.

Padaryta pažanga

Rašinio konkurso „Marija Lupu“ komisijos pirmininkas, italų kalbos ir kultūros studijos vadovas, vertėjas Ipolitas Lėka pabrėžė, kad gimnazistai labai įdomiai pasakojo apie Rumuniją.
„Jūsų mokinius drįsčiau pavadinti lietuvių ir rumunų draugystės apaštalais. Man buvo didelė garbė dalyvauti komisijoje ir vertinti jų darbus. Žiuri pastebėjo, kad, lyginant su pernai, rašiniuose padaryta didžiulė pažanga. Šįkart mokiniai parašė pozityvius, brandžius darbus, kuriuose daug poezijos, atsiskleidžia gana gilus politinis mąstymas. Bendras vaizdas – visi buvo gerai pasiruošę, todėl jūsų vaikų kūriniai puikiai įsirašo į lietuvių literatūros kontekstą“, – kalbėjo I. Lėka.

Pagrindas – meilė

Šis rašinio konkursas vyko antrus metus. Pirmą kartą jame dalyvavo keturiolika devintų–dvyliktų klasių moksleivių. Jie gilinosi į Lietuvos ir Rumunijos istoriją. Šiais metais savo kūrinius pateikė dvylika gimnazistų, rašiusių apie Europos Sąjungos aktualijas tema „Lietuva ir Rumunija – Europos Sąjungos narės“.
„Labai džiaugiamės gražia draugyste su Rumunijos ambasada, inicijavusia šį konkursą, kuriam pretekstu tapo meilės istorija – politinio Lietuvos Didžiosios Kunigaikštytės veikėjo Jonušo Radvilos ir Rumunijos princesės Marijos Lupu. Ji tapo jo žmona. Ši graži istorija paskatino mus bendradarbiauti ir rašyti rašinius, kuriais mokiniai atskleidžia savo kūrybiškumą“, – sakė lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Virginija Savickienė.

Draugauja pora metų

2018 metais draugystę su Rumunijos ambasada užmezgė tuometinis meras Saulius Grinkevičius, kuris vieną iš šios šalies savivaldybių paskatino pasirašyti bendradarbiavimo sutartį. Nuo to laiko šios šalies ambasados atstovai – dažni svečiai Šviesiojoje gimnazijoje, su kuria rengia bendrus projektus.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.