Rugsėjo mėnesį 5 metų sukaktį mininti asociacija Angirių bendruomenė jau turi namus šiai ir kitoms progoms švęsti. Josvainių seniūnijos Angirių kaime, Šušvės gatvėje, praėjusį penktadienį atidaryti naujutėliai bendruomenės namai – dviejų projektų, prie jų plušėjusių žmonių ir pagalbininkų darbo rezultatas.

„Mūsų namelis mažas, bet svetingas“, – atvėrusi svečiams bendruomenės namų duris, šypsojosi Angirių bendruomenės pirmininkė Irena Mažeikienė. Jaukiame nedideliame, 50 kv. metrų ploto, pastate didžiąją dalį užima salė, kurioje vyks bendruomenės organizuojamos šventės, edukaciniai renginiai. Taip pat įrengta virtuvėlė ir sanitarinės-higieninės patalpos, nuotekų valymo įrenginys.

Su dovanomis ir linkėjimais į naujus, medžiu kvepiančius, Angirių bendruomenės namus susirinko daug svečių. Josvainių seniūnas Algimantas Sirvidas, prisiminęs bendruomenės įsikūrimo pradžią, dėkojo pirmininkei už iniciatyvą ir ryžtą. „Pradžia buvo tikrai sunki, buvo abejonių, o dabar, po penkerių metų – štai rezultatas. Linkiu bendruomenei sėkmės ir žinau, kad šie namai niekada nebus tušti“, – linkėjo seniūnas.

Šie bendruomenės namai pradėti statyti 2019 m. įgyvendinant vietos projektą „Angirių bendruomenės pastato statyba Angirių kaime“ pagal Kėdainių rajono vietos veiklos grupės teritorijos vietos plėtros strategijos atitinkamą sritį. Šiais metais pastatas įrengtas įgyvendinant projektą „Angirių bendruomenės namų sutvarkymas ir pritaikymas bendruomenės poreikiams”.

Pastatas nedidelis, bet jaukus: medžiu kvepiančioje salėje nuo šiol galės susiburti Angirių bendruomenė.

Bendruomenės namų statybą ir įrengimą finansavo Europos Sąjunga, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, iš dalies Kėdainių rajono savivaldybė. Iš viso skirta apie 30 tūkst. eurų. Angirių bendruomenė už nuolatinę pagalbą dėkinga Josvainių seniūnijos seniūnui A. Sirvidui ir jo vadovaujamam kolektyvui, Kėdainių rajono VVG, verslininkams, šio krašto ūkininkams, Josvainių kultūros centrui.

Angirių bendruomenės veikla aktyvi: organizuoja tradicinį renginį „Kraštiečių šventė“, pažintines išvykas, edukacinius užsiėmimus, dalyvauja Kėdainių krašto bendruomenių sąskrydžiuose, sprendžia vietos bendruomenės problemos, bendradarbiauja su Josvainių seniūnija, kultūros centru ir kitomis bendruomenėmis.

Josvainių seniūnijos seniūnas A. Sirvidas sakė neabejojantis, kad šie Angirių bendruomenės namai niekada nebus tušti.

Panašios naujienos