Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius senjorams linkėjo ir toliau likti tokiais pat aktyviais bendruomenės nariais.

Sakoma, kad jaunystė duodama daugumai, o senatvė – išrinktiesiems. Kad mūsų rajone yra ne viena dešimtis tokių išrinktųjų, buvo galima įsitikinti pabendravus su senjorais  – Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos Kėdainių rajono skyriaus nariais, kurie susirinko paminėti Kėdainių skyriaus 20-ies metų veiklos jubiliejų.

Daugybė kelionių, pramogų, aktyvus laisvalaikis bei kultūrinis gyvenimas – senjorai per visus šiuos kelis dešimtmečius ne tik pramogavo, bet ir palaikė stiprius tarpusavio santykius bei kitų rajonų pagyvenusių žmonių asociacijos skyriais.

Pagyvenę žmonės neina skųstis

Į šventę atvykęs Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius sveikino gausiai susirinkusius senjorus ir linkėjo jiems tokiems aktyviems ir veikliems išlikti dar ilgai.

„Džiugu matyti tiek daug gražių žmonių, susirinkusių į vieną vietą. Su gerbiama asociacijos Kėdainių skyriaus pirmininke Paulina Noreikiene susipažinau daug anksčiau, dar dirbdamas bendrovėje „Daumantai LT“. Mes tuomet palaikėme šiltus ir gerus santykius, niekas nepasikeitė ir man tapus meru. Beje, pastebėjau įdomų dalyką – man, kaip merui, tenka dažnai susitikti su gyventojais, išklausyti jų problemas, džiugias žinias, pasiūlymus. Tačiau tie senjorai, kurie pas mane apsilanko, ateina ne skųstis, o prašo paramos poezijos knygelės išleidimui, parodos parengimui. Žmonės nori padaryti gražaus ir gero ne tik sau, bet ir aplinkiniams. Na, o skųstis ateina jaunesni. Taigi, gražaus jubiliejaus proga linkiu Jums ir Jūsų šeimos nariams daug laimės“, – linkėjo meras, kurio kalbą palydėjo gausūs susirinkusiųjų aplodismentai. Savo ruožtu savivaldybės vadovas asociacijai gimtadienio proga įteikė laikrodį, o asociacijos pirmininkei P. Noreikienei už aktyvią ir kūrybišką organizacinę veiklą bei atsidavimą žmonėms įteikė padėką.

Dėkojo rėmėjams ir pagalbininkams

Skyriui jau 13 metų vadovaujanti pirmininkė P. Norekienė, susirinkusiesiems linkėjo visiems kartu dar ilgai būti kartu, bendrauti ir draugauti. „Eikime, kur galime, nesėdėkime užsidarę namuose. Labai džiaugiuosi visais, mums padedančiais rėmėjais. Labai dėkojame ir Kėdainių rajono savivaldybei bei merui S. Grinkevičiui. Jis visada mus paremia, padeda, supranta mus, pensininkus“, – teigė P. Noreikienė, išreiškusi padėką ir kitiems rėmėjams, draugams, pagalbininkams.

Susirinkusiuosius pasveikino į šventę atvykusi Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos prezidentė Grasilda Makarevičienė,

Gera kartu ir pasidžiaugti, ir paliūdėti

Paklausta, kokie pastarieji metai buvo Kėdainių skyriaus nariams, kurių šiuo metu yra per 140, senjorė Violeta Berlėtaitė šyptelėjo – visas veiklas, išvykas, renginius sunku net ir suskaičiuoti!

„Mes keliaujame dažnai – aplankėme beveik visą Lietuvą, mėgstame lankyti tuos šalies kampelius, su kuriais glaudžiai bendraujame – tai Alytaus, Joniškio, Pakruojo, Pasvalio, Panevėžio miestai. Visai neseniai buvome ir Baltarusijoje – kelionė visiems labai patiko! Mes, asociacijos nariai, jau esame tokie, kad vienas su kitu pasidaliname rūpesčiais, vargais, žinoma, ir džiaugsmais. Čia visiems smagu ir gera būti kartu, esame labai vienas kitą palaikantys ir draugiški. Ne visada žmonėms reikalingi turtai – reikalinga gera nuotaika, optimizmas, viltis, žmogus, su kuriuo būtų gera pasidžiaugti ar paliūdėti“, – apie Kėdainių skyriaus kasdienybę pasakojo jos narė V. Berlėtaitė.

Asociacija kasmet pasipildo naujais nariais.

Šiuo metu didžioji dauguma esamų narių yra vyresni nei 70 metų, o vyriausiai narei – net 95-eri metai. Didžioji dauguma asociacijos narių – moterys.

Amžius – ne riba

Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacija buvo įkurta 1993 metais, Kėdainių skyrius – 1997 metais rugpjūčio 1 dieną.

Nors nariai yra garbaus amžiaus, tačiau dauguma jų nestokojantys energijos bei noro judėti, bendrauti, rasti savo vietą šiandieninėje visuomenėje, paįvairinti kasdienybę, praplėsti akiratį ir tobulėti. Tai – pagrindiniai asociacijos veiklos tikslai.

Asociacijos dainos mylėtojai susibūrė į ansamblius – moterų ansamblis „Giedra“ gyvuoja jau 10 metų, taip pat veikia ansamblis „Papartis“. Poezijos mylėtojai randa atgaivą literatų klubuose, dažnas senjoras lanko Trečiojo amžiaus universitetus.

„Amžius ne riba, kai mūsų širdys trokšta bendrauti, naujų patirčių ir iššūkių“, – teigia asociacijos nariai.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.