Šiemet vasario 14-ąją, šv. Valentino, įsimylėjusiųjų globėjo, dieną, Kėdainių rotušėje susituokė viena pora. Gintaras ir Gintarė Narkevičiai savo sutuoktuviu diena pasirinko būtent vasario 14-ąją.

„Kodėl būtent šiandien? Tiesiog taip sugalvojome ir pasirinkome šią dieną“, – iš karto po vestuvių ceremonijos kalbėjo plačia šypsena pasipuošusi jaunoji. Jai antrino ir sutuoktinis G. Narkevičius teigdamas, kad šv. Valentinas yra įsimylėjėlių globėjas, padedantis kurti meilę, tad vylėsi, kad būtent šią dieną sukurta santuoka bus globojama šio krikščionių šventojo. Jaunuosius gražia proga sveikino ne tik artimieji, bet ir skaisčiai šviečianti saulė.

Visos Lietuvos civilinės metrikacijos skyriuose buvo užregistruotos net 65 santuokos. Pernai šią dieną į vedybinį gyvenimą įžengti nusprendė 42 poros.

Registrų centro teigimu, šios simbolinės datos pasirinkimas labai priklauso ir nuo savaitės dienos. Pavyzdžiui, 2017 metais vasario 14-oji buvo antradienis ir tą dieną žiedus sumainė vos 48 poros, o štai 2015-aisiais šv. Valentino dieną buvo švęsta šeštadienį ir tuomet į šalies civilinės metrikacijos biurus atėjo net 254 poros.

Šv. Valentinas buvo III a. gyvenęs Romos vyskupas, nepaisęs tuomet galiojusio draudimo ir slapta tuokęs jaunas poras. Už tokį elgesį vyskupas buvo suimtas, uždarytas į kalėjimą ir vasario 14 dieną nubaustas mirties bausme. Po kiek laiko Valentinas paskelbtas šventuoju.

Vasario 14-ąją taip pat švenčiami Valentino ir Valentinos vardadieniai. Gyventojų registro duomenimis, šiuo metu Lietuvoje gyvena beveik 12 tūkst. tokius vardus turinčių asmenų: 8 212 moterų ir 3 658 vyrai.

Panašios naujienos