Kėdainiečiai kaip ir kitų Lietuvos regionų gyventojai pastarosiomis dienomis nuolat gaudo sinoptikų žinias apie orų prognozes. Alinantys karščiai žmonėms taip įgriso, kad sutartinai kalbama, jog norima gaivos ir vėsos. Išimtis šioje vietoje, tik javapjūtę įpusėję ūkininkai, kuriems sausi orai – pats geriausias darbymečio pagalbininkas.

Pasak N. Gaurilčikienės, nors šiųmetė vasara ir alino karščiais, jų rekordai Dotnuvoje nebuvo sumušti.

Pasak N. Gaurilčikienės, nors šiųmetė vasara ir alino karščiais, jų rekordai Dotnuvoje nebuvo sumušti.

Ketvirtadienio paryčių lietutis kiek nuplovė dulkes, tačiau ar jis atneš gaivą?
Dotnuvos hidrometeorologinės stoties viršininkės Natalijos Gaurilčikienės teigimu, šiųmetės vasaros karščiausia diena buvo rugpjūčio 8-oji. Tądien Dotnuvoje užfiksuota, kad termometro stulpelis pakilo iki 35 laipsnių karščio. „Tokie parodymai nėra rekordo sumušimas. Puse laipsnio karščiau (35,5) Dotnuvoje buvo 1992 metų vasarą“, – sakė N. Gaurilčikienė. Moteris teigė, kad temperatūra stebėjimams matuojama pavėsyje dviejų metrų nuo žemės aukštyje.
Liepos mėnesio vidutinė temperatūra buvo kiek didesnė už dvidešimties metų vidurkį. Paros vidurkis yra 17 laipsnių, o šįmet liepą paros vidurkis siekė 17,1 laipsnį šilumos. Liepą nebuvo smarkių vėjų ir gausių liūčių. Šiųmetė vasara pasižymi kritulių stygiumi. Kol kas jų iškrito gerokai mažiau normos. Liepos mėnesio kritulių norma yra 88mm, o šiųmetę liepą jų būta tik 75,6mm. Rugpjūtį Dotnuvoje fiksuojama sausra, – nes kol kas kritulių buvo tik 1,6mm.
Rugpjūčio pradžia pasiuntė išbandymus karščiu, tačiau antroji pusė, pasak sinoptikų bus vėsesnė.
Dabar artėja vėsesnių ir kritulių atnešiančių orų frontai.
„Penktadienį vyraus saulėti ir šilti orai. Pūs rytų krypties vėjas. Kai kur naktį bus debesuota, tačiau ryte dangus numatomas giedras. Temperatūra sieks 18 laipsnių. Įdienojus oras šils iki 25 laipsnių. Prognozuojama, kad savaitgalis kuo puikiausiai tiks iškyloms gamtoje. Temperatūra padidės, tačiau 30 laipsnių karštis nevargins. Kritulių taip pat nenumatoma“, – vėsesnius orus žadėjo Dotnuvos hidrometeorologinės stoties viršininkė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.