Trečiasis iš rajone naujai įsikūrusių vaikų dienos centrų, kurie šiemet atvėrė duris – Ažytėnų bendruomenės vaikų dienos centras. Kiekvieną darbo dieną čia šurmuliuoja po būrelį vaikų, kurie džiaugiasi galimybe bent valandėlę pabūti su bendraamžiais ir užsiimti aktyvia veikla.

Įvairi veikla

„Vaikai labai nori ateiti visi, laukia karantino pabaigos… Turime akreditaciją teikti paslaugas penkiolikai vaikų, bet šiuo metu visu pajėgumu dirbti negalime. Laikomės saugumo reikalavimų, priimame po 4 vaikus“, – pasakojo Ažytėnuose vaikų dienos centre dirbanti socialinė pedagogė Daiva Sondienė.

Vaikų dienos centras įsikūrė Ažytėnų bendruomenės namuose, atskirose patalpose, kurios buvo suremontuotos ir įrengtos, aprūpintos baldais, buitine technika. Vaikų dienos centras dirba nuo pirmadienio iki penktadienio, nuo 14 iki 18 val.

Pasak D. Sondienės, centro lankytojams rūpi ne tik pagalba ruošiant namų darbus ir ne tik kompiuteriai, daug labiau vaikams reikia bendravimo, pabūti kartu, gaminti įvairius darbelius, piešti, žaisti lauke. „Kai buvo sniego, net slides išbandėme, nes šiais laikais daug vaikų tokio dalyko net nežino. O pavasarį jau spėjome ir krepšinį pažaisti. Šalia yra krepšinio, treniruoklių aikštelės“, – šypsojosi su vaikais dirbanti socialinė pedagogė.

Idėja kirbėjo seniai

Kaip pasakojo Ažytėnų bendruomenės centro vadovė, vaikų dienos centro iniciatorė ir kūrėja Liudmila Šimkienė, ši idėja kirbėjo jau senokai – mat patalpos buvo laisvos, čia vaikai susirinkdavę  ir anksčiau,  moteris rūpindavosi jų užimtumu. Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Ažytėnų filialo bibliotekininke dirbanti Liudmila šypsosi, kad vaikus visuomet mėgdavo suburti – taip jau tris kartas ažytėniškių bibliotekoje užsiauginusi…

„Kai tik atsirado galimybė įkurti vaikų dienos centrą, ja pasinaudojome. Iš skirtų lėšų suremontavome beveik 60 kv. metrų dydžio patalpas, įrengėme. Gavome akreditaciją ir atsidarėme sausio 4 dieną. Per šį laiką įsitikinome, kad poreikis didelis, dienos centro veikla pasitvirtino visu šimtu procentų ir net daugiau“, – sako L. Šimkienė.

Jauki aplinka

Vaikų dienos centro lankytojai čia ateina po pamokų. Mokyklos Ažytėnuose nėra, vaikai mokosi Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijoje. „Visi mokosi nuotoliniu būdu ir vaikams jau be galo sunku be draugų, be mokytojų pagalbos. Dienos centre vaikai gauna ir užkandžių, atsigeria šiltos arbatos. Vaikų dienos centre yra jauki virtuvėlė, tad ateityje planuojama mokyti vaikus ir jų šeimas maisto ruošimo įgūdžių. Karantinas padarė savo… neturėjome galimybės oficialiai atsidaryti, pasikviesti svečių, padėkoti visiems, kurie nors truputį prisidėjo prie darbų“, – pasakojo bendruomenės vadovė.

Tad pasinaudodami proga Ažytėnų bendruomenės vaikų dienos centro steigėjai dėkoja visiems, padėjusiems įgyvendinti ir parėmusiems šį projektą. Ačiū už suteiktą galimybę Ažytėnų vaikams gyventi jaukiai ir turiningai.

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.