Akademijos bendruomenėje – šventiškos nuotaikos. Prieš Vasario 16-ąją posėdžiavusi rajono savivaldybės Taryba beveik vienbalsiai sutiko bendruomenei perduoti buvusios pradinės mokyklos pastatą Parko gatvėje. Tą patį savaitgalį prie istorinio pastato susirinkę akademiškiai jau spėjo paminėti valstybės atkūrimo šimtmetį, prisiminti miestelio istoriją ir pasidalinti ateities planais.

Tiesa, šventė vyko lauke, prie pastato durų, mat kol kas kas jo būklė neleidžia įsikurti viduje. Maždaug 500 kv. m ploto buvusi mokykla statyta prieš beveik 90 metų ir jau kurį laiką stovi nenaudojama, tad jai reikalingas rimtas remontas. Bendruomenė viliasi, kad projektų ir rėmėjų lėšomis reprezentacinėje miestelio vietoje stovintį pastatą pavyks atgaivinti.

Rajono savivaldybės taryba sprendimą dėl šių patalpų perdavimo Akademijos bendruomenei priėmė ne iš karto. Dar praėjusių metų gruodžio mėnesį vykusiame posėdyje sprendimas buvo atidėtas, nes rajono politikams kilo abejonių, ar bendruomenė pajėgs suremontuoti savivaldybei priklausantį prastos būklės pastatą. Jo remontui taip pat taikomi kultūros vertybių apsaugos reikalavimai, nes pastatas yra įtrauktas į Nekilnojamų kultūros vertybių registrą. Taip pat diskutuota dėl sprendimo projekte numatyto patalpų panaudos termino, kuris yra iki turto pardavimo viešame aukcione dienos. Dar 2014 m. gruodį savivaldybės tarybos sprendimu pastatas buvo įrašytas į Viešame aukcione parduodamo Kėdainių rajono savivaldybės nekilnojamojo turto ir kitų nekilnojamųjų daiktų sąrašą. Aukcione buvusi mokykla gali atsidurti po 1,5–2 metų.

Šių metų vasario 15 d. rajono tarybos posėdyje dalyvavo Akademijos bendruomenės vadovė Ina Stuogė, kuri patvirtino bendruomenės norą įsikurti būtent šiose patalpose siūlomomis sąlygomis. Pasak I. Stuogės, bendruomenė turi daug idėjų ir numato įvairios veiklos, šiuo metu sudaromos bendradarbiavimo sutartys su vietos įstaigomis, taip pat ieškoma rėmėjų pastato remontui. Potencialūs rėmėjai, kaip teigė bendruomenės vadovė, į kalbas pažadėjo leistis tuomet, kai bus aišku, ar pastatas perduotas bendruomenei. I. Stuogė taip pat tikisi rengti projektus, kurie leis pritraukti Europos Sąjungos ir kitų fondų lėšų, skirtų investicijoms į materialųjį turtą.

„Jūs gi matot, jeigu pastatas patenka į geras rankas, jis gyvena. Jūs tą matot Kėdainiuose, Vilniuje, Kaune. O šitas pastatas trys ar keturi metai yra stovintis, patys matot, kas darosi su stovinčiais pastatais. Jie pamažu smenga“, – palaikyti bendruomenės iniciatyvą kvietė I. Stuogė.

Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius patikino, kad rajono taryba linki bendruomenei sėkmės.

„Tegul bendruomenė pabando ir parodo, kad sugeba pritraukti investicijas. Man atrodo, kad mes visi tuomet sutiksime, kad bendruomenė tęstų, ką pradėjusi. Mes už, padarykite, o jei nepavyks – savivaldybė ieškos pirkėjo iš šalies. Bet mes linkime, kad jums sektųsi“, – sakė rajono meras.

Sėkmės atveju rajono tarybos nariai galės spręsti, ar išbraukti šį pastatą iš parduodamų objektų sąrašo. Tokiu atveju Akademijos bendruomenė galėtų neatlygintinai naudotis pastatu tokį laikotarpį, kokį sutiks skirti rajono savivaldybės taryba.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.