Liepos ketvirtosios nekantriausiai laukė dauguma šiųmečių abiturientų, nes tądien paaiškėjo net kelių valstybinių brandos egzaminų rezultatai, tarp kurių ir vieno svarbiausių – lietuvių kalbos ir literatūros darbo – įvertinimai.

egzaminai1Nacionalinis egzaminų centras pirmadienį paskelbė lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, fizikos ir geografijos valstybinių brandos egzaminų rezultatus.

Valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą Kėdainių rajone laikė 279 jaunuoliai. 23 reikiamo balų skaičiaus nesurinko ir egzamino neišlaikė. Trijų abiturienų darbai įvertinti šimtukais: vienas šimtukas nukeliavo į „Atžalyno“ gimnaziją, du – į Šviesiąją.

Mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą laikė 180 abiturienų, penkiems iš jų nepasisekė įveikti reikiamo barjero.

Valstybinį matematikos egzaminą rajone laikė 248 jaunuoliai, iš jų 22 nepasisekė ir rezultatai nėra teigiami. Iš matematikos trims jaunuoliams taip pat pavyko gauti po 100 balų – vieną maksimalų įvertinimą gavo „Atžalyno“ gimanzijos, o du – Šviesiosios gimnazijos atstovai.

Geografijos egzaminą laikė 41 jaunuolis. Visi abiturientai išlaikė, tačiau šimtu balų įvertintų darbų šįkart rajone nėra.

Fizikos egzaminą laikė 35 abiturientai. Visų egzaminai yra išlaikyti, o vieno Šviesiosios gimnazijos abituriento darbas įvertintas šimtuku.

Valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą šalyje laikė 19 187 kandidatai. Lietuvių k. ir literatūros egzamino neišlaikė 10 proc. abiturientų. Egzaminui išlaikyti reikėjo surinkti 30 proc. egzamino užduoties taškų. Daugiausia – 81 proc. kandidatų – rinkosi rašyti samprotavimo rašinį. Populiariausia buvo tema apie tai, kaip suprantamas vyriškumas: ją rinkosi 58,8 proc. visų kandidatų. Apie tai, kam duota vaizduotė rašė 22,2 proc. visų kandidatų. Literatūrinį rašinį kūrė 17,3 proc. kandidatų. Apie dvarą lietuvių literatūroje rašė 12,5 proc., gaivališką prigimtį lietuvių literatūroje – 4,8 proc. visų kandidatų.

Matematikos valstybinį brandos egzaminą laikė 17 621 kandidatas iš 18781 užsiregistravusio į egzaminą. Egzaminą išlaikė 89,34 proc. visų laikiusiųjų.

Fizikos valstybinį brandos egzaminą laikė 2656 kandidatai. Egzaminą išlaikė 98,19 proc. kandidatų Geografijos valstybinį brandos egzaminą laikė 4294 kandidatai. Egzaminą išlaikė 98,51 proc. visų laikiusiųjų.

Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos apraše yra apibrėžta apeliacijų dėl valstybinių brandos egzaminų rezultatų teikimo tvarka. Mokiniai apeliacijas gali pateikti savo mokyklos vadovui per tris darbo dienas nuo valstybinio brandos egzamino rezultatų paskelbimo dienos. Rašydami prašymus dėl apeliacijų nagrinėjimo, mokiniai gali nurodyti ir savo argumentus, kodėl nesutinka su gautu egzamino įvertinimu.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.