Ateinantį šeštadienį, liepos 15-ąją, į miesto parką trankiai ir linksmai sugrįžta tradicinė, jau dvidešimtoji, Agurkų šventė. Į parką suplūdusius kėdai­niečius ir miesto svečius pasitiks pamėgtos pramogos ir naujovės, kuriomis pasirūpino šventės rengėjai.

Suburs kraštiečius

„Tai šventė, kurioje galima paragauti įvairių tradicinių patiekalų, pasiklausyti muzikos, pabendrauti, įsigyti ar net patiems pasigaminti malonią smulkmeną, žodžiu – puikiai praleisti laiką“, – taip visą Kėdainių kraštą suburiančios Agurkų šventės idėją apibūdina Kėdainių kultūros centro renginių režisierė Daiva Urbonienė.

Tad kas laukia šiais metais į šventę atvyksiančių žiūrovų? Kaip jau įprasta, nuo 15 valandos parko prieigose šurmuliuos tautodailininkų ir sertifikuotų tautinio paveldo produktų gamintojų mugė, o parke vaikų lauks pripučiami batutai ir kitos pramogos.

Ypatingos ragautuvės

Agurkų šventės programa prasidės 17 valandą. Nepasididžiuoti, užsukti ir pasivaišinti svetelius kvies teminiai seniūnijų kiemeliai, kurie įsikurs pievoje virš estrados. „Mūsų rajono seniūnijos labai išradingos ir mielai naudojasi proga kartą per metus susirinkti į bendrą šventę, parodyti, kuo pelnytai gali didžiuotis, – teigia D. Urbonienė. – Seniūnijos ir bendruomenės koncertuoja, demonstruoja amatus, kuriuos išbandyti gali ir žiūrovai, taip pat vaišina ypatingu savo seniūnijos patiekalu ir netgi atskleidžia jo receptą. Be abejo, kiekviename kiemelyje galima paragauti pagal skirtingą receptą raugtų agurkų.“

Agurkų šventėje vyks tradicinės šeimininkių varžytuvės, o žiūrovų lauks dar vienos ypatingos ragautuvės. Šį kartą prie seniūnijų kiemelių prisijungs penki Lietuvos regionai, kurie pristatys savo kulinarinį paveldą, o prie jo gamybos galės prisiliesti ir žiūrovai. Aukštaitijos regionui atstovaus šakočių kepėjai, Dzūkijai – Varėnos rajono Marcinkonių kaimo bendruomenė, kuri virs grybienę, suvalkiečiai gamins „Zanavykų ragaučių“, įmonė iš Žemaitijos „Kontena“ – kastinį ir cibulynę, o Mažosios Lietuvos atstovai pademonstruos, kaip šiame krašte kepami žiobriai. Tad liepos 15-ąją šventės dalyvių laukia išties ypatingos vaišės!

Suknelės iš vasaros gėrybių

„Kasmet Agurkų šventėje rengiame ypatingą reginį ar bandome pasiekti rekordų. Šiais metais pirmą kartą šventėje dalyvaus žinomas floristas ir dizaineris Modestas Vasiliauskas, kuris kėdainietes merginas puoš suknelėmis iš vasaros gėrybių, o šventės dalyviai galės stebėti visą procesą“, – pasakojo šventės režisierė.
Ne mažiau nei kulinarinių gaminių įvairovė skirtingą žiūrovų skonį tenkins 18 valandą parko estradoje prasidėsianti koncertinė programa. Kėdainiečiams koncertuos „tikros muzikos fabrikėliu“ save vadinanti linksmų vyrukų kompanija „Nešpėtni bernai“, populiariosios muzikos grupė „Dar“, o pietietiškų ritmų įneš brazilų grupės „Sambo Brazil“ ir lietuvaičių „The Road Band“ bendras muzikinis projektas.

Agurkų šventę organizuojanti Kėdainių rajono savivaldybė ir šventę rengiantis Kėdainių kultūros centro kolektyvas linki kėdainiečiams smagių įspūdžių, palankaus oro ir tikisi sulaukti gausaus šventės dalyvių bei žiūrovų būrio.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.