Liepos 1-ąją prasidėjo tris dienas truksianti žemės ūkio technologijų paroda „Agrovizija 2015“. vJi tęsis iki penktadienio popietės.

Apie žemdirbiškas problemas aktyviai diskutavo (iš kairės) šalies žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, jos pavaduotojas Saulius Cironka, Kėdainių rajono vicemerė Olga Urbonienė, Kėdainių rajono tarybos narys Viktoras Muntianas, Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius ir Dotnuvos seniūnas Vytautas Grigas.

Apie žemdirbiškas problemas aktyviai diskutavo (iš kairės) šalies žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, jos pavaduotojas Saulius Cironka, Kėdainių rajono vicemerė Olga Urbonienė, Kėdainių rajono tarybos narys Viktoras Muntianas, Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius ir Dotnuvos seniūnas Vytautas Grigas.

Šalies žemdirbiams tai vienas svarbiausių renginių, kuriame galima apžiūrėti naujausių veislių bandymus, įvertinti augalų apsaugos produktų efektyvumą bei žemės ūkio technikos galimybes.

Lietuvos augalų apsaugos asociacija, LAMMC Žemdirbystės institutas ir Lietuvos ūkininkų sąjunga jau dešimtą kartą pakvietė žemdirbius į parodą, garantuojančią verslo, mokslo ir praktikos vienybę.

„Mūsų paroda ne po stogu, bet po atviru dangumi, tad ko tik per tuos dešimt metų nebuvo – turėjome ir kaitrą, ir lietų, ir žvarbą, ir malonų laiką. Šįmet mus labai pradžiugino Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas, palinkėdamas ne tik produktyvaus darbo, bet ir laikydamasis senolių papročių padovanojęs šluotą ražais į viršų, kas simbolizuoja gerą ir giedrą orą“, – šypsodamasi sakė pagrindinė parodos organizatorė Lietuvos augalų apsaugos asociacijos direktorė Aušra Baniulienė.

Bendrovei „Scandagra“ patikimumą ir stabilumą demonstruoti padeda lenktynininkas Benediktas Vanagas.

Bendrovei „Scandagra“ patikimumą ir stabilumą demonstruoti padeda lenktynininkas Benediktas Vanagas.

Mokslininkų indėlis į parodos istoriją itin solidus: per 10 parodos organizavimo metų buvo surengta daugiau kaip 90 seminarų, kasmet pristatomos naujausios mūsų šalies selekcininkų sukurtos augalų veislės, pateikiamos naujausios rekomendacijos. Be to, gausus mokslininkų būrys visas tris dienas parodos metu yra pasirengęs atsakyti į visus lankytojų klausimus.

Technikai parodoje skiriama vis daugiau dėmesio. Šįkart pirmąją ir antrąją parodos dienas demonstruojama žemės dirbimo ir šienainio gamybos technika, o penktadienį, trečiąją parodos dieną, rengiamas purkštuvų šou. Viena iš šiemetinių naujovių – drenažo įrenginio demonstravimas, mat užmirkusių laukų problema darosi vis akivaizdesnė visoje šalyje.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius pasidžiaugė krašto ūkininkais, kurie garsėja kaip grūdų, cukrinių runkelių ir daržovių auginimo profesionalai. „Žinoma, be Žemdirbystės instituto ir Konsultavimo tarnybos tokių rezultatų Kėdainių žemdirbiai nebūtų pasiekę. Ribų geriems rezultatams nėra, todėl linkiu, kad „Agrovizija“ taptų realybe“, – sakė S. Grinkevičius.

Šalia Kėdainių įsikūrusi bendrovė „Laumetris“ - ištikima parodos dalyvė nuo pat pirmųjų metų. Jos atstovai norėdami parodyti žemės ūkio technikos pažangą pasitelkė net senovinį traktorių.

Šalia Kėdainių įsikūrusi bendrovė „Laumetris“ – ištikima parodos dalyvė nuo pat pirmųjų metų. Jos atstovai norėdami parodyti žemės ūkio technikos pažangą pasitelkė net senovinį traktorių.

Parodoje kasmet dalyvaujantis Dotnuvos seniūnijos ūkininkas Albertas Pavolis, kartu su sūnumi dirbantis 150 hektarų augalininkystės ūkyje, sakė kaskart čia randantis, ko pasimokyti: „Žemės ūkis labai sparčiais žingsniais žengia į priekį. Todėl labai gerai, kai visas naujoves galime pamatyti vienoje vietoje. Galime palyginti skirtingų kompanijų siūlomas trąšas, augalų apsaugos priemones, kitas naujienas. Kai savo akimis pamatai ir palygini, tada lengviau išsirinkti tinkamiausius produktus.“

Šiemet „Agrovizijos“ parodos dalyvių skaičius perkopė pusšimtį. Išsiplėtė ir plotai – nuo 10 ha 2006-aisiais paroda išaugo iki 30 ha ploto. Bandymų laukelių šiemet įrengta daugiau kaip 600 (pirmosios parodos metu jų buvo 180). Be abejo, kasmet daugėja ir lankytojų. Pirmojoje „Agrovizijoje“ jų buvo apie 3 000, pernai apie 8 500, o šiemet tikimasi ne mažiau kaip 9 000 žemdirbių.

Parodoje dalyvaujančių žemdirbių partnerių noras sudominti dirbančiuosius žemę didelis ir nestokojantis fantazijos – vieni klientus vilioja senovine technika ir šalia demonstruojamomis naujovėmis, o kiti savo patikimumą rodo pasikvietę net Dakaro ralį įveikusį lenktynininką Benediktą Vanagą.

„Svarbu, kad visi liktų patenkinti renginiu – vieni turi ką parodyti, o kiti – nori tai pamatyti“, – sakė „Agrovizijos“ organizatoriai.

 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.