AB „K2 LT“, valdančios „Lietuvos krematoriumą“, apyvarta preliminariais duomenimis 2020 metais siekė 2,04 mln. EUR – 43% daugiau nei 2019 metais. Grynasis pelnas atitinkamai augo iki 0.95 mln. EUR.

EBITDA rodiklis siekė 1.29 mln. EUR ir, palyginti su 2019 metų EBITDA – 0.70 mln. EUR, padidėjo 84 procentais.

AB „K2 LT“ valdomas „Lietuvos krematoriumas“ pernai atliko 7‘365 kremavimus. Tai – 50 proc. daugiau nei 2019 metais, kuomet buvo atlikti 4‘902 kremavimai, arba beveik dvigubai daugiau nei 2018 metais, kuomet buvo atliktos 3‘804 kremacijos.

Iš visų pernai atliktų kremacijų, 571 yra susijusios su COVID-19, t.y., prieš mirtį šie asmenys arba sirgo koronavirusu, arba jiems buvo įtariama ši liga, bet nebuvo atliktas tyrimas dėl COVID-19. Vien per 2020 metų gruodžio mėnesį buvo atlikti 779 kremavimai, t.y. 71% daugiau nei per tą patį laikotarpį užpernai, iš jų –  363 asmenų palaikų, kurie sirgo COVID-19 arba jiems buvo įtarta ši liga.

„Didžiausią įtaką pajamų augimui turėjo 50 procentų išaugęs kremacijų skaičius. Žmonių, besikreipiančiųjų dėl artimųjų palaikų kremavimo, srautai išaugo dėl įvairių priežasčių, – sako įmonių grupės „K2 LT“, valdančios „Lietuvos krematoriumą“ ir atsisveikinimo namus „Rekviem“, direktorius Bernardas Vilkelis. – Žmonės dažniau renkasi mūsų, o ne kaimyninių šalių krematoriumus, išaugęs pačios paslaugos populiarumas bendrai, o per paskutinius mėnesius ir dėl suvaržymų, organizuojant  laidotuvių ceremonijas. Įtakos turėjo ir bendrai padidėjęs mirtingumas”…

Nors veikla dėl karantino „Lietuvos krematoriume“ nebuvo stabdoma, iššūkių pernai netrūko – pradedant operatyviu reikalingų apsaugos priemonių įsigijimu pirmojo karantino metu, kuomet visoje Lietuvoje jų įsigyti beveik nebuvo galimybės, darbuotojų ir klientų saugumo užtikrinimu visus metus, baigiant stipriai išaugusių srautų suvaldymu metų pabaigoje,  Lietuvoje mirtingumui šoktelėjus kone dvigubai.

„Šiais metais mūsų tikslas – ir toliau teikti aukščiausios kokybės paslaugas, atitinkančias žmonių lūkesčius ir poreikius. Metų pradžioje Kaune atidarėme atsisveikinimo namus „Rekviem“, taip užbaigdami vieną iš ilgalaikės plėtros strategijos etapų. Jau dabar sulaukiame klientų, kurie norėjo būtent tokių namų, tokių salių, šviesaus požiūrio, pirmasis grįžtamasis ryšys iš klientų tikrai labai pozityvus. Šiuo metu „Lietuvos krematoriume“ projektuojame trečiąją kremavimo liniją, siekdami žmonėms pasiūlyti daugiau pageidaujamų laikų kremacijoms, atliepti didėjantį pagarbaus ritualinio kremavimo paslaugos populiarumą, – sako AB „K2 LT direktorius Bernardas Vilkelis.

„Lietuvos krematoriume“ esančiame Kėdainiuose yra dvi kremavimo linijos, per metus galinčios kremuoti iki 10 000 velionių. Įrengus trečiąją liniją bus galima atlikti iki 15 000 kremacijų per metus. Turėdami šiuos pajėgumus ir beveik 10 metų veiklos patirtį rinkoje, AB „K2LT“ planuoja ir toliau išlikti šios paslaugos lyderiais.

Tikėtina, kad 2021 metais kremavimo paslaugos populiarumas toliau augs, tačiau mirtingumas, spėjama, bus mažesnis, todėl šiemet planuojama atlikti virš 7‘000 kremavimų, ir išlaikyti per 2  mln. eurų apyvartą, panašiai kaip 2020-aisiais.

Daugiau apie AB „K2 LT“:

Įmonių grupė „K2 LT“ valdo „Lietuvos krematoriumą“, teikiantį pagarbaus ritualinio kremavimo paslaugas, bei ritualinio laidojimo paslaugų teikėją UAB „Rekviem LT“. AB „K2 LT“ veiklą pradėjo 2008 m., o 2011 m. Lietuvoje iškilo vienintelis „Lietuvos krematoriumas“, esantis Kėdainiuose. 2015 m. įmonių grupė tapo akcine bendrove ir įžengė į alternatyviąją akcijų rinką „First North“ bei tapo pirmąja Lietuvos bendrove, kurios akcijas į „First North“ įtraukė „Nasdaq Vilnius“. 2021 m. veiklą pradėjo ir „Rekviem“ prekės ženklo atsisveikinimo namai.

ADVERUM ir ,,Kėdainių mugės” inf.

Panašios naujienos