A. Tapino antroji knyga "Maro knyga".

A. Tapino antroji knyga „Maro diena“.

Kėdainiuose viešėjo garsus žurnalistas bei TV laidų vedėjas Andrius Tapinas. Jis kėdainiečiams pristatė antrąją savo knygą – nuotykių romaną su fantastikos ir siaubo elementais „Maro diena“.

Nors ir kiek pavėlavęs („navigacija pamelavo – kad važiuoju ne į Kėdainius, o kažkur kitur, supratau tik tada, kai asfaltą pakeitė žvyro kelias“) jis su užsivedimu pradėjo pasakoti apie naujausią savo kūrinį, knygos „Vilko valanda“, tęsinį.

Kasdien auga pardavimai

„Labai stengiausi, kad knygos tęsinys būtų geresnis nei pirmoji knyga. Mat tęsiniai turi tokią problemą, kad dažniausiai būna silpnesni. Atseit pirmoji labai gerai pasisekė, o antroji – bus kaip bus. Taip pat šia knyga norėjau pabandyti įrodyti, kad ir lietuvis rašytojas gali parašyti labai greitą, kupiną veiksmo romaną, panašų į veiksmo filmą ar veiksmo žaidimą. Tai mūsų šiandieninėje literatūroje dar nėra įprasta“, – greitakalbe šnekėjo svečias.

Kartu jis pridūrė, kad ir antrajai knygai sekasi ne ką prasčiau – pardavimai auga, tiražai – taip pat.

Nerašyti būtų nuodėmė

A. Tapinas prisipažino, kad rašydamas pirmąjį savo kūrinį „Vilko valanda“, tokios didelės sėkmės ir pasisekimo

Knygos autorius pats pristatė savo kūrinį.

Knygos autorius pats pristatė savo kūrinį.

nesitikėjęs. „Kai buvau Kėdainiuose pirmąjį kartą, mes turėjome vilčių, kad knygai gerai seksis. Bet kad fantastinė knyga Lietuvoje bus pripažinta Geriausia metų knyga, buvo tikrai pozityvus šokas“, – šyptelėjo jis.

Šiuo metu leidžiamas jau penktasis, prieš dvejus metus pasirodžiusios knygos „Vilko valanda“ tiražas, iš viso parduota apie 30 tūkst. egzempliorių. Autorius džiaugiasi, kad lietuviams patinka įdomi, greita, aiški pramoginė literatūra.

„Jei būtų paaiškėję, kad šitos mano fantazijos nėra įdomios publikai, jiems įdomiau, pavyzdžiui, realizmas, aš tikrai nebūčiau kamavęs nei savęs, nei jų. Tad net nebūčiau ėmęsis rašyti antrosios knygos. Tol, kol yra skaitytojų, būtų nuodėmė nerašyti daugiau“, – sakė jis. Paklaustas, ar sulauksime ir trečiosios knygos, autorius šyptelėjo.

„Antrojoje knygoje yra užkoduotas ir trečiosios knygos pavadinimas. Sau esu davęs moralinį pažadą, kad turi atsirasti ir trečioji knyga. Ir aš trečią kartą turiu atvažiuoti į Kėdainius“, – sakė žurnalistas.

Daug paslapčių ir detektyvų

Į susitikimą sugužėjo nemažai autoriaus kūrybos gerbėjų.

Į susitikimą sugužėjo nemažai autoriaus kūrybos gerbėjų.

„Romane atsiranda nauji miestai, naujos paslaptys, prasiplečia geografinis regionas – veiksmas vyksta ne tik Vilniuje, bet ir Kaune, kituose Europos miestuose. Formuojama Akmens ir Garo Miestų serija. Siužete daug paslapčių, daug detektyvų, kriptografijos. Tiems, kuriems patiko Dan Brown knygos, „Maro diena“ bus ypatingai artima“, – kalbėjo A. Tapinas.

Antrojoje Akmens ir Garo Miesto ciklų knygoje skaitytojas panardinamas į paslapčių ir nuotykių virtinę kitokio XX amžiaus pradžios Vilniuje, Kaune, Konstantinopolyje ir Londone. Knygoje veikia istorinės asmenybės, kurios pateikiamos kitoje šviesoje. Taip literatūros klasikė Žemaitė tampa žvalgų vade, o kompozitorius M. K. Čiurlionis – paslaptingame bokšte užsidariusiu muziką valdančiu magu…

About The Author

Related Posts

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.