Mūsų broliai ukrainiečiai kaunasi ne tik už save, bet ir už visą civilizuotą pasaulį. Kaunasi vienui vieni, panašiai kaip Suomija 1939 metais ar kaip Lietuva 1991-aisiais.

Ukrainiečių kova su okupantais pereina į lemiamą fazę. Grupė mūsų, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių, vykdo paramos tiekimą tiesiogiai kovojantiems Ukrainos kariams. Tarp jų – ir 1991 metais Lietuvos Aukščiausiąją Tarybą kartu su lietuviais gynę ukrainiečiai.

Kovojančiai Ukrainai nuvežėme 10 pilnų autobusų labdaros, tačiau tai, ką pamatėme Lenkijos ir Ukrainos pasienyje, mus sukrėtė. Nuo karo bėgančios moterys su vaikais, o jų veiduose – neviltis. Iki pasienio juos atveža vyrai ar tėvai, o tada patys grįžta atgal – kovoti.

Dalis karo pabėgėlių į Ukrainą niekada arba labai ilgai nebegrįš. Neturės kur. Mariupolis – visiškai nušluotas nuo žemės paviršiaus, po jo griuvėsiais gyvi palaidoti žmonės, Charkivas dega. Okupantų strategija – sugriauti, sudeginti, sunaikinti.

Ukrainos armijos batalionai, kurių pagrindą sudaro 2014 m. ATO savanorių batalionai, didvyriškai kaunasi gatvėse. Milijoninis miestas Charkivas jau tapo Ukrainos Stalingradu. Mariupolį, Charkivą, Luhanską, Donecką ginantys batalionai ruošiasi partizaniniam karui.

Tam, kad okupantai pergalingai nežygiuotų Kijivo gatvėmis, mes, lietuviai, turime prisidėti kuo galime.

Poltavos bataliono kapitonas Jurko Katrith kovojančios Ukrainos kariams prašo:

  • termovizorių, naktinio matymo priemonių;
  • profesionalių racijų „Motorola Moto“;
  • šalmų, neperšaunamų liemenių, batų, liemenių amunicijai, antkelių, antalkūnių, taktinių akinių;
  • šilto apatinio trikotažo, sportinių treningų;
  • izraelietiško bandažo (pirmosios pagalbos tvarsčio);
  • generatorių (1 kW);
  • dujinių degiklių, turbo žiebtuvėlių;
  • insulino, tvarsliavos, tvarsčių prie nudegimų, hemostazinių priemonių ir vaistų nuo peršalimo, medicinos krepšių/kuprinių, medicinos priemonių chirurgijai (metalo konstrukcijos);
  • keturiais ratais varomų visureigių, pikapų, mikroautobusų (ši technika ypač reikalinga mobiliam ir intensyviam partizaniniam karui);
  • ilgo galiojimo maisto produktų, konservų, nes visas Mariupolio, Charkivo, Luhansko ir Donecko parduotuves rusiško pasaulio „gelbėtojai“ išplėšė ir susprogdino.

Viskas be jokių tarpininkų pateks tiesiai kariams.

Padėti galima ne tik dovanojant išvardytas priemones, tačiau ir pervedant lėšas asociacijai „Gedimino legionas“ (LT637300010167054844). Pervedus paramą prašau pranešti telefonu +370 697 74413 arba el. paštu antanas.kliunka@gmail.com

Taip pat tuo pačiu telefonu ar el. paštu prašytume kreiptis visuomenines organizacijas, renkančias paramą Ukrainai ir galinčias prisidėti nurodytais daiktais.

Lietuvos kariuomenės kūrėjas savanoris Antanas Kliunka

Nuotr. – Vasario-16-oji Luhansko fronte