Praėjusią savaitę Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis ir VšĮ „Kėdainių ligoninė“ direktorė Edita Vaškevičienė nuotoliniu būdu kalbėjosi su sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu, viceministre Danguole Jankauskiene ir Valstybinių ligonių kasų direktoriumi Gintaru Kacevičiumi. Susitikimo tema – pokyčiai Kėdainių ligoninėje, o svarbiausias klausimas – dėl Akušerijos ir ginekologijos skyriaus.

Balandžio mėnesį baigsis Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programa, iš kurios lėšų ir buvo finansuojama šio skyriaus veikla. Jam pasibaigus, Kėdainiuose šio skyriaus neliks, o moterys gimdyti vyks į artimiausių rajonų ligonines.

„Puikiai žinome, kad apmokėjimas už teikiamas medicinines paslaugas yra reglamentuotas Vyriausybės nutarimais. Gal yra galimybė padaryti išimtį Kėdainių ligoninei? Juk dabar gana sunkiai nuspėjamas laikas, ypač žinant situaciją Ukrainoj ir laukiant atvykstančiųjų ukrainiečių. Galėtume būti kaip pagalbinis taškas, jei Kauno gydymo įstaigos nesuspėtų suvaldyti atvykstančiųjų srautų. Prašome bent kažkiek pratęsti finansavimą iš Valstybinių ligonių kasų teikti stacionarias akušerijos paslaugas. Darbą pradėjo nauja ligoninės vadovė. Ji analizuoja situaciją, rengia planus ateičiai. Jei gautume dar kiek laiko, gal geriau pavyktų rasti patį geriausią sprendimą“, – sakė V. Tamulis.

Pasak Valstybinių ligonių kasų direktoriaus Gintaro Kacevičius, šie ligoninių skyriai finansuojami atsižvelgiant į kelis kriterijus:  bent vienais iš dvejų paeiliui metų gimdymų skaičius ne mažesnis nei 300, atstumas iki artimiausios kitos sveikatos priežiūros įstaigos, teikiančios stacionarias akušerijos paslaugas, turi būti didesnis negu 50 kilometrų arba gaunama parama pagal Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programą.

„Kadangi minėtoji programa baigiasi, reikia žiūrėti į kitus du kriterijus. Kėdainių ligoninė jų netenkina. Vadinasi, stacionarios akušerinės paslaugos iš Valstybinių ligonių kasų nuo šių metų gegužės 1 dienos nebus finansuojamos. Apskritai, kad toks skyrius dirbtų ne nuostolingai, per metus reikia priimti 641 gimdymą. Kėdainiuose užpernai buvo 190, o pernai 203 gimdymai. Kėdainių ligoninės Akušerijos – ginekologijos skyrius per metus turi apie pusę milijono eurų nuostolio. Kadangi Kėdainiai nebetenkina kriterijų, tai legaliai finansavimo iš Valstybinių ligonių kasų gauti negali“, – teigė G. Kacevičius.

Viceministrės Danguolės Jankauskienės teigimu, Kėdainiai kriterijų neatitinka ir finansavimo gauti negali: „Jūsų prašymas atsimuša ne tik į ministrą. Ne jis sprendžią, ką ir kaip finansuoti, tokius dalykus sprendžia Vyriausybė.“

Ministro A. Dulkio nuomone, šis klausimas jau „uždarytas“. A. Dulkys pasiūlė susitelkti į Kėdainių ligoninės viziją, patarė dalykiškai racionaliai planuotis, stiprinti, kas yra ligoninėje geriausia ir neišskirti vienų skyrių skriaudžiant kitus: „Peržiūrėkite tai, ką turite geriausio savo ligoninėje. Būtent tai ir stiprinkite. Turite stiprius Chirurgijos, Traumatologijos skyrius, nepamirškite jų, stiprinkite juos. Jūsų ligoninė gali sėkmingai dirbti, tik reikia viską gerai įvertinti ir susidėlioti viziją, kokia ji bus ateityje. Žiūrėkite penkis žingsnius į priekį, bet nesižvalgykite atgal.“

Parengta pagal Kėdainių r. savivaldybės inf. ir nuotr.

Panašios naujienos