Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius prašo Kelių direkcijos ir Policijos palydėti sunkiosios technikos koloną, jeigu ūkininkų protestas pasibaigs ketvirtadienį. Anot jo, atvykstant į Vilnių tokia pagalba nebuvo suteikta, tad lėtai judanti kolona negalėjo judėti automagistralėmis.

„Tikimės, kad atvažiavusi minia priims, kad, iš to ką dabar girdime, vis tik yra prasmės skirstytis. Bet tam, kad tas procesas būtų sėkmingas, norėtųsi, kad išvažiavimas nebūtų toks pat komplikuotas kaip atvažiavimas. Kaip organizatoriai ir koordinatoriai atvažiuojant susidūrė su ta problema, kad transportas negalėjo judėti automagistralėmis su policijos palyda“, – ketvirtadienį neeiliniame Seimo Kaimo reikalų komiteto (KRK) posėdyje teigė R. Juknevičius.

„Automagistralėmis ne vieną lėtai judančią koloną policija yra lydėjusi ir nebuvo problemų. Bet šiuo atveju traktoriams tokia galimybė nesudaroma. Už tai ir prašome, tai yra Kelių direkcija ir Policijos departamentas turi rasti sprendimus, nes naktį pašals, bus ištisas ledas ir galime turėti avarijų“, – komentavo jis.

ELTA primena, kad ketvirtadienį Vilniuje tęsiasi į sostinę traktoriais suvažiavusių ūkininkų protestas. Akcijos dalyviai antrą dieną protestuoja prie Vyriausybės.

Jo organizatorė LŽŪT Vilniaus miesto savivaldybei pateikė prašymą akciją pratęsti. Vis dėlto, savivaldybės atstovai nurodė, kad tokios galimybės nėra, nes tai nėra numatyta Susirinkimų įstatyme.

Trečiadienį į protesto akciją susirinko keli tūkstančiai ūkininkų, o į Vilnių suvažiavę apie 1,3 tūkst. traktorių. Jos metu žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas ir aplinkos ministras Simonas Gentvilas susitiko su ūkininkais, lipo ant mitingo scenos, tačiau protestuotojų buvo nušvilpti.

I. Hofmano teigimu, ūkininkai liko nusivylę ministrais, esą tą buvo galima matyti iš ūkininkų reakcijų.

Prie LŽŪT organizuojamos akcijos taip pat prisijungė ir Privačių miško savininkų asociacija, sostinėje matyti stovinčių protesto miškovežių.

ELTA

(LRT nuotr.)

Panašios naujienos