Šeštadienis, 21 gruodžio, 2024
3.6 C
Kėdainiai
PradžiaKrašto žiniosMoterys, nesigėdykime savo kompleksų

Moterys, nesigėdykime savo kompleksų

-

Josvainiečiai turi puikią progą susipažinti su unikalia paroda „Mes. Moterys“. Ją į savo kraštą pasistengė atvežti Ieva Raudeliūnaitė, kuri parodos rengėjų paprašė atvykti į Josvainių miestelį. 

Parodą „Mes. Moterys“ į Josvainius pakvietė Ieva Raudeliūnaitė (kairėje). Ji džiaugėsi, kad ekspoziciją pristatyti atvyko projekto iniciatorės Beata Tiškevič-Hasanova ir Neringa  Rekašiūtė.
Parodą „Mes. Moterys“ į Josvainius pakvietė Ieva Raudeliūnaitė (kairėje). Ji džiaugėsi, kad ekspoziciją pristatyti atvyko projekto iniciatorės Beata Tiškevič-Hasanova ir Neringa Rekašiūtė.

„Buvo labai apmaudu, kad nespėjau parodos aplankyti Vilniuje. Sukaupusi drąsą susisiekiau su šio projekto iniciatorėmis ir maloniai nustebau sulaukusi teigiamo atsakymo. Dabar ir mūsų miestelio moterys bei vyrai gali susipažinti su šia ekspozicija. Ji įdomi ne tik moterų drąsa nusifotografuoti be pagražinimų, bet ir padrąsinančiomis istorijomis“, – sakė parodos organizatorė I. Raudeliūnaitė.
Trys moterys, aktorė, televizijos ir radijo laidų vedėja, tekstų kūrėja Beata Tiškevič- Hasanova, profesionali fotografė, politikos mokslų studentė Neringa Rekašiūtė ir komunikacijos specialistė, politikos mokslų bei medijų studijų absolventė Modesta Kairytė praėjusių metų pabaigoje Vilniuje pristatė projektą „Mes. Moterys“.

Sureikšminta išorė, pamintas vidus
„Dažnai medijoje moterys yra sudaiktinamos kreipiant dėmesį tik į moters išorę. Graži moteris apibūdinama kalbant apie jos kūniškumą ir ignoruojant tikrąją jos asmenybę ir unikalią istoriją. Mes nesame mūsų kūnas, nes kūnas tik suteikia formą, o ne turinį. Mes norime kalbėti kiekvienai moteriai, kuri galvoja, kad ji negraži, kuri kovoja su savo vidiniais skauduliais. Norime padėti moterims būti taikoje su savo kūnu ir šis projektas yra pirmas žingsnis tai padaryti. Siekiame šiuo projektu pakeisti moters grožio suvokimą – nuo išorės nukreipti akis į vidų“, – sakė Beata Tiškevič-Hasanova.

Projekte dalyvavo 12 moterų, kurios savo kūną mato nekompleksuotą.
Projekte dalyvavo 12 moterų, kurios savo kūną mato nekompleksuotą.

Dalijosi savo patirtimi
Prieš fotoobjektyvą apsinuoginusi Beata Tiškevič-Hasanova ragino nesigėdyti savo kompleksų
Dar visai neseniai aktorė Beata Tiškevič-Hasanova buvo pilna kompleksų: tikrąjį veidą slėpė po storu pudros sluoksniu, kalbėdama burną prisidengdavo delnu. Galiausiai nustojo šypsotis, nes užgaulūs aplinkinių komentarai apie kreivus dantis žeidė labiau nei dūris peiliu į širdį.
Kapliadantė. Tokią pravardę ji turėjo mokykloje. Ir nors šiandien jos dantys atrodo nepriekaištingai, Beata sako iki šiol nuolat jaučiasi taip, tarsi gyventų nuolat kovodama. Su savimi ir visuomenės nustatytomis normomis. „Nebuvau patenkinta savimi kaip ir daugelis moterų. Tiesą sakant, nesu patenkinta ir dabar. Visur akcentuojamas kūno kultas. Visur tik kūnai ir kūnai. Jei neatrodai kaip mergina iš reklaminio lankstinuko, vadinasi, esi negraži? Anaiptol“, – svarstė ji.
Tokios mintys Beatą paskatino prisidėti prie socialinio projekto. Ji tapo viena iš iniciatorių surengti natūralų moterų grožį pabrėžiančią nuotraukų parodą „Mes. Moterys“ ir nuolat rengti diskusijas apie grožio kultą ir kaip psichologinis smurtas kenkia moters savivertei.

Projekte – dvylika moterų
Į šio projekto fotosesiją susirinko 12 drąsių ir gražių moterų, kurių amžius nuo 20 iki 50 metų. Fotosesijos metu šios moterys apnuogino ne tik savo kūną, bet taip pat atskleidė savo istorijas, norėdamos paskatinti visuomenę priimti kiekvieną moterį visų pirma koncentruojantis į jos unikalią istoriją ir asmenybę, o ne į kūną. „Šiuo projektu skatiname visas moteris nebijoti prabilti apie savo sunkumus ir įrodyti, kad kūnas nėra moters grožio rodiklis.
Kiekvienos nuotraukos herojė pasakojo ir savo asmeninę istoriją – taip norėta paskatinti visuomenę priimti kiekvieną moterį, išgirsti jos unikalią istoriją ir matyti asmenybę, o ne kūną.
Iš vienos nuotraukos į vakaro svečius žvelgė ir apsinuoginusi Beata. Vien su apatiniais prieš veidrodį nusifotografavusi moteris sako, kad pasiryžti tokiam žingsniui lengva nebuvo. Pastebėjau, kad kuo vyresnė moteris, tuo laisviau ji elgėsi prieš objektyvą. Pamačiau, kad šie mano modeliai buvo skirtingi, bet viduje turėdamos sielos žaizdų turėjo ir panašumų. Esu laiminga, kad ėmiausi šito projekto ir nors truputį pajudinsime sustabarėjusias nuostatas apie moteriško grožio suvokimą bei garbinimą“, – pristatydama parodą Josvainiuose sakė fotografė Neringa Rekašiūtė.

Paroda sujaudino renginio lankytojas Aušrą Vaidotienę, Eglę Kuprijanovienę, Danguolę Raudeliūnienę ir Virginiją Cukanovienę.
Paroda sujaudino renginio lankytojas Aušrą Vaidotienę, Eglę Kuprijanovienę, Danguolę Raudeliūnienę ir Virginiją Cukanovienę.

Gatvės ir žurnalų skirtumai
„Nusivilkti drabužius buvo labai nejauku. Nuotraukoje aš žvelgiu pati į save. Tai labai sunku, nes dažniausiai esame save įpratę matyti kitų akimis. Prisiklausome aplinkinių, kad štai kojos per storos, lūpos per mažai pūstos – nejučiomis patikime tuo. O nereikėtų. Kartais pagalvoju, kad norėčiau būti visai kitu žmogumi – bet kuriuo kitu, kurį matau gatvėje. Aš vis dar mokausi priimti save tokią, kokia esu“, – sakė parodos modelis Beata Tiškevič-Hasanova. Ji kvietė jaunas mergaites nesižavėti žurnalų ir internetinių portalų vaizdais. Ten, pasak žinomos moters, daug kas yra nudailinama, pataisoma ir nė kiek neatitinka tikrovės.

Pažadino skirtingas mintis
Parodos apžiūrėti atėjusi Virginija Cukanovienė sakė, kad jai pačios nuotraukos nėra naujiena, tačiau ypač sujaudino fotografuotis nutarusių moterų istorijos: „Dar kartą įsitikinau, kad visos esame skirtingos ir labai pažeidžiamos. Aš esu drąsi moteris ir galbūt pati ryžčiausi tokiam projektui, nes nesu kompleksuotas žmogus ir savimi džiaugiuosi tokia, kokia esu“.
Kiek kitokios nuomonės apie save buvo kėdainietė Eglė Kuprijanovienė. Ji sakė neišdrįstų atsidurti fotografijose esančių moterų vietoje: „Paroda jaudina ir skatina gerai pagalvoti, kur ir kaip gyvename. Aš tikrai nesu tokia drąsi ir atvira, kad nusifotografuočiau be drabužių. Savo išvaizdoje matau daug minusų. Tokios parodos įkvepia permainoms, tikiu, kad po kelerių metų sau būsiu mažiau kritiška.“

Taip pat skaitykite