Ketvirtadienio rytmetį gausios specialiųjų tarnybų pajėgos vyko į Kėdainių „Aušros“ progimnaziją – čia nemaža sumaištis buvo kilusi dėl dviejų paauglių išdaigos. Du keturiolikamečiai po dviejų pamokų, pertraukos metu, mokyklos rūsyje paleido spalvotų dūmų bombą.
„Mokyklos bendruomenė iš karto pajuto aitrų degėsių kvapą bei pamatė raudonus, besiveržiančius į mokyklos koridorius, dūmus“, – pasakojo laikinai „Aušros“ progimnazijos mokyklos direktorės pareigas einanti Daiva Plungienė.
Mokiniai nedelsiant evakuoti
Dūminis užtaisas buvo iš karto užgesintas, besiveržiančius aitrius dūmus iš mokyklos patalpų pradėta nedelsiant vėdinti. Netrukus į įvykio vietą atvyko gausios specialiųjų tarnybų pajėgos – du ugniagesių automobiliai, keturi Greitosios medicinos pagalbos automobiliai, policijos pareigūnai.
„Kartu su mokyklos psichologe, iš karto po įvykio, pradėjome ieškoti asmenų, kurie paleido dūmų užtaisą. Paieškos ilgai netruko – buvo surasti du kaltininkai – aštuntokai, keturiolikamečiai vaikinai.
Apie jų išdaigą buvo informuoti tėveliai, o po to vaikinus į policijos komisariatą išsivežė atvykę policijos pareigūnai“, – pasakojo D. Plungienė. Tolesnis išdaigą iškrėtusių vaikinų likimas priklausys nuo policijos pareigūnų tyrimo išvadų.
Likusi itin gausi mokyklos bendruomenė (pirmų – aštuntų klasių mokiniai) buvo skubiai evakuojami iš mokyklos pastato. Jie buvo išvesti į mokyklos stadioną.
Aiškinsis teršalų sudėtį
Atvykę ugniagesiai gelbėtojai padėjo evakuacijos procesui, padėjo išvėdinti uždūmintas mokyklos patalpas.
Atvykę greitosios medicinos pagalbos medikai suteikė skubiąją pagalbą kai kuriems mokiniams, o devyni jaunuoliai buvo išvežti į Kėdainių ligoninės priimamąjį.
Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Kėdainių skyriaus laikinai vedėjos pareigas einanti Sandros Buinovskienės, vaikai galimai apsinuodijo smalkėmis, tačiau tikrasis teršalų kiekis bei jų koncentracija bus nustatyta tik po tyrimų laboratorijoje.
„Toks spalvotų dūmų užtaisas, koks buvo paleistas mokykloje, yra naudojamas tik atvirose erdvėse. Uždarose patalpose, paleidus šį užtaisą, teršalų koncentracija yra žymiai didesnė, todėl ir pavojingesnė. Rekomenduojame tėveliams šiandien stebėti savo atžalas, o jei atsirastų pykinimas, kiti apsinuodijimo simptomai, būtinai nedelsdami kreiptųsi į medikus“, – pasakojo S. Buinovskienė.
Dėl įvykusio incidento mokiniams į pamokas grįžti nebuvo leidžiama.