Tremtis – vienas skaudžiausių ir giliausią atspaudą Lietuvos istorijoje bei mūsų artimųjų gyvenimuose palikęs reiškinys. Skaudžios istorijos apie senelių, prosenelių, tėvų trėmimus, iš kartos į kartą pasakojamos daugelio šeimose.

Nepamirškime, didžiuokimės, jog mūsų tauta išgyveno šį laikotarpį, nors ir skaudžiai, su daugybe randų, tačiau su begaline drąsa, tikėjimu ir didele meile Lietuvai.

Iškilmingai, su derama pagarba, ir Kėdainių rajone minėsime Gedulo ir Vilties dieną – 80-ąsias tremties pradžios metines Lietuvoje.

Jau birželio 13 d. prasidės šiai progai skirti renginiai.

Sekmadienį, 17 val., kviečiame į Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčią (Senoji g. 1), kur programą „Svajonė sugrįžti namo“ atliks Šiaulių kamerinis orkestras ir solistė Vaida Genytė.

Nepaprastai jausmingame koncerte skambės V. A. Mocarto, autoriniai Vilhelmo Čepinskio ir kiti užsienio autorių kūriniai bei gerai žinomos lietuvių kompozitorių dainos.

Koncerte dalyvauja:

operos solistė Vaida Genytė (sopranas),

į geriausių pasaulio smuikininkų 50–uką įtrauktas virtuozas Vilhelmas Čepinskis (smuikas),

daugiau nei 30 metų muzikuojantis, profesionalus Šiaulių kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Vilhelmas Čepinskis). Koncerto vedėja Raimonda Sližienė.

Birželio 14 dieną kviečiame pradėti virtualiu susitikimu su „Misija Sibiras 2019“ dalyviais Marijumi Štiliniu, kraštiečiais Audra Avižiūte ir Augustu Kišonu. Stebėti susitikimą kviečiame Kėdainių rajono savivaldybės ir Kėdainių kultūros centro Facebook paskyrose.

11:59 val. Pilietinė akcija okupacijos aukoms atminti – TYLOS MINUTĖ, skirta pagerbti tūkstančius nuo sovietų rėžimo nukentėjusių žmonių.

13 val. prasidės „Misijos Sibiras“ istorinės atminties akcija IŠTARK, IŠGIRSK, IŠSAUGOK. Jau dabar galite prisijungti prie tremtinių bei politinių kalinių vardų, pavardžių, likimų skaitymų internetinėje svetainėje www.birzelio14.lt.

17 val. Kėdainių geležinkelio stotyje vyks kartų dialogas, skirtas Praeičiai ir Ateičiai. Dalyvaus grupė „Gedimino vyrai“ – Saulius Sipaitis, Pranas Zaremba ir Vytautas Taukinaitis.

16:30 val. autobusas jūsų lauks autobusų stotyje ir nuveš į geležinkelio stotį.

18 val. prie simbolinio Tremtinio kryžiaus Kėdainių miesto, Kauno gatvės kapinėse bus aukojamos Šv. Mišios už Lietuvos tremtinius, okupacijos, genocido ir sovietmečio represijų aukas.

Būkime stiprūs, vieningi ir viltingi.

KKC informacija