„Čia ne pageidavimų koncertas“, „Kėdainiai ne Kaunas”, „Nieko negalime pakeisti“, „Naujo verslo kūrimui yra buvusi Kėdainių aerodromo teritorija“. Tokius ir panašius atsakymus į klausimus antradienio popietę girdėjo Kėdainių rajono gyventojai, dalyvavę Kėdainių rajono savivaldybės teritorijos Bendrojo plano keitimo konkretizuotų sprendinių viešame svarstyme ir domėjęsi, kokia bus jų krašto ateitis artimiausius 10 metų.

Bendrojo plano keitimo svarstymu nusivylė Tiskūnų ir Šventybrasčio seniūnaitijų gyventojai, kuriems ypač aktualus unikalaus Nevėžio upės slėnio ir apyslėnių išsaugojimas. Nuo to priklauso jų gyvenimo kokybė ir vaikų ateitis.

Todėl liūdna, kad įmonės, kurioms savivaldybė už atliktą darbą sumoka mokesčių mokėtojų pinigais, nebando ieškoti konkrečiai teritorijai palankesnių, patrauklesnių pasiūlymų. Tokius dokumentus rengiančios įmonės savo darbą atlieka dėl pliuso, „nukopijuodamos“ ir „įklijuodamos“ kitam rajonui siūlomus sprendimus. Pristatymo metu skambėjo liūdnai nuteikiančios frazės: visur gyventojų mažėja ir mažės, bedarbystė didėja, paslaugų prieinamumas mažas, reikia apjungti paslaugas, centralizuoti. Tai sukėlė diskusijoje dalyvaujančių žmonių nepasitenkinimą.

Suprantama, kad planas parengtas teisingai, tačiau jame pasigendama platesnio požiūrio, siūlomi standartiniai sprendimai. O tokių planų viešinimas, kaip ir informacija apie praeitais metais priimtą koncepciją (gaires) iki 2030 m., dėl šiuo metu galiojančių viešinimo taisyklių mažai ką pasiekia. Todėl neišdiskutavus tokių klausimų ir atsiranda tokie objektai kaip dideli vėjo jėgainių, didesnių nei televizijos bokštai, parkai.

Plane pasigedau pasiūlymų dėl svarbių kultūros ir gamtos paveldo objektų populiarinimo ir panaudojimo, neminimas Česlovas Milošas, pirminiame variante nebuvo minimas Apytalaukio dvaras. Kalbama apie žaliąjį turizmą, transporto srautų mažinimą, tačiau nepažymėtas unikalus istorinis XVII amžiaus Kauno Upytės kelias, kuris jau dabar gyvas ir juo keliauja tūkstančiai. Gaila, kad jis sunkiai šiuo metu vietomis praeinamas, o pravažiuoti – misija neįmanoma.

Planuojant dviračių takus svarbu tęstinumas, kad dviračių takais galima būtų pasiekti Panevėžio rajoną, kuriame jau įrengti puikūs takai palei Nevėžio upę.

Keista, kad žmonėms siūlant aktyvinti verslo plėtrą palei „Via Baltica“ magistralę, atsakoma, kad nėra jokių galimybių. Jei norite, važiuokite į buvusio aerodromo teritoriją ir ten kurkitės. Nors neseniai pristatytame Bendrajame miesto plane siūloma riboti sunkiojo transporto judėjimą J. Basanvičiaus gatve.

Todėl manau, kad Bendrojo plano sprendiniai reikalauja aiškesnio papildomo apsvarstymo ir atsižvelgiant į pastabas papildyto plano apsvarstymo jį derinant su visuomene.

Vilma Živatkauskienė,
kandidatė į LR Seimą,
atstovaujanti LR Liberalų sąjūdžiui

Politinė reklama bus apmokėta iš LR Liberalų sąjūdžio rinkiminės sąskaitos. Užs. Nr. 68

5 Responses

 1. Asta

  Kai dvasios ubagai užima vadovaujančias pozicijas, ko norėti. Gaila, kad Kėdainiuose tik tokie valdininkai.

  Atsakyti
 2. Arnas

  Puikus straipsnis. Ačiū jums Vilmute. Kad taip jūsų žodžiai tiesiai Dievui į ausį. Kuo didžiausios sėkmės.
  Kam ieškoti pasiūlymų, jei geriau kaip mokiniui nepadarius namų darbų, nusirašyti nuo suolo draugo. Vistiek tiks. Kad ką pasiūlyti, pirmiausia reikia turėti,,puodynėje“idėją.
  Bet yra paprastesnis variantas,:sėdėti ir nosį krapštyti,
  gerti kavutę,
  pletkavoti ir stumti, iš po kilimo ištrauktą, sau naudą nešantį,, projektą „.

  Atsakyti
 3. Renaldas

  Tai Kėdainių vizija-labai liūdna. Na, ką pirksim lėktuvus ir varysim į aerodromą. Pakilsim ir suksim ratus virš didelio penkių aukštų pastato pačiame miesto centre.

  Atsakyti
 4. Jo,

  pirma paklauskite ar jie žino kas tas yra Kauno Upytės kelias. Žiūrės kaip briedžiai iš miško išlindę ir karpys ausimis. Skurdžios sielos žmonės. Jiems tik pinigai ir pinigai.

  Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.