Sekmadienį skaisčiai švietusi saulė neleido nė akimirkai užsibūti namuose. Geras oras tapo puikia paskata Sekminių dieną praleisti keliaujant po Kėdainių kraštą. Ir ne bet kaip, o su ekologiškiausia transporto priemone – dviračiu. Žygį dviračiais jau antrus metus iš eilės organizavo Kėdainių dviračių sporto klubas „Veloratai“.

Po finišo žygio dalyviai spindėjo gera nuotaika, o organizatorių buvo apdovanoti atminimo medaliais.

Po finišo žygio dalyviai spindėjo gera nuotaika, o organizatorių buvo apdovanoti atminimo medaliais.

Sekmadienio rytą dviratininkai mėgėjai ir profesionalai rinkosi į Ramybės skverą. Čia buvo duotas startas 50 km žygiui dviračiais iki Paberžės ir atgal. Nors kilometrų skaičius iš pirmo žvilgsnio ir galėjo pasirodyti bauginantis, tačiau jis, kaip tikino renginio organizatoriai, yra įveikiamas kiekvienam ir su bet kokio tipo tvarkingu dviračiu. Startavo ir finišavo daugiau nei 50 dalyvių.

Tačiau visi jie, kaip juokavo Romenas Andriuškevičius, klubo „Veloratai“ vadovas, buvo apgauti. „Dalyvius šiek tiek apgavome – vietoj žadėtų 50 kilometrų teko nuvažiuoti 67 kilometrus“, – šyptelėjo jis.

Tačiau tai nė kiek nesugadino žygio dalyvių nuotaikos. Anaiptol.

„Viskas vyko sklandžiai. Kaip matau, visi dalyviai grįžo su puikia nuotaika, laimingi, žinoma, truputį pavargę“, – apžvelgdamas, po finišo Kėdainių miesto parke susibūrusius dviratininkus sakė R. Andriuškevičius.

Pasak pašnekovo, nors kolona ir buvo didelė, jokių incidentų, laimė, nepasitaikė. „Džiaugiamės ir geranoriškais vairuotojais – jie nepypino, netrukdė. Galbūt juos drausmino koloną lydėjęs policijos automobilis. Tačiau nors ir buvo automobilių judėjimas, palyginus su kitais sekmadieniais, gana intensyvus, automobilininkai buvo kultūringi“, – sakė pašnekovas.

Ar bus ir trečias žygis? „Žinoma“, – užtikrintai atsakė R. Andriuškevičius.

Žygio organizatoriai nuoširdžiai dėkoja Ruslanui Linevui ir „Geri dviračiai“, Kelių policijai. „Be jų nieko nebūtume padarę“, – kalbėjo Gediminas Misius, „Veloratų“ klubo narys ir Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistas.

„Visi dviratininkai galėjo ramiai ir komfortiškai keliauti, nesibaimindami, kad suges ir toliau negalės važiuoti jų dviratis, tik R. Linevo dėka. Buvo keli atvejai, kai sugedo dviračiai – R. Linevas iš karto puolė padėti ir gedimus pataisė“, – pridūrė R. Andriuškevičius.

„Smagiausia, kad per Sekmines, dviračių būryje buvo galima Paberžėje pasisupti ant sūpynių“, – kalbėjo G. Misius.

R. Andriuškevičius (dešinėje) ir G. Misius (viduryje) dėkojo dalyviams už dalyvavimą žygyje ir žadėjo, kad trečias žygis dviračiais tikrai bus.

G. Misius (antras iš kairės) bei R. Andriuškevičius (trečias iš kairės) dėkojo dalyviams už dalyvavimą žygyje ir žadėjo, kad trečias žygis dviračiais tikrai bus.

 

Žygio dalyvių sutiktuvės vyko Kėdainių miesto parke. Čia visi 50 dviratininkų – tiek mėgėjų, tiek ir profesionalų, buvo apdovanoti atminimo ženkleliais. Be to, klubo rėmėjų UAB „Daumantai LT“ specialiomis dovanomis apdovanoti ir išskirtiniausi dalyviai: gausiausia, žygyje dalyvavusi, pripažinta Mackevičių šeima. Taip pat apdovanotas jauniausias žygio dalyvis, devynmetis Mantas Binkis bei vyriausia žygio dalyvė Genutė Andriuškevičienė.

Žygyje dalyvavo ir kol kas retokai sutinkama dviratė transporto priemonė – tandemas. „Daumantai LT“ dovana buvo apdovanoti juo važiavę Egidijus ir Marija Jankauskai.

Organizatoriai reiškia padėką žygio rėmėjams: Daliaus Bražiūno įmonei bei „Daumantai LT“.