Scenoje - Labūnavos liaudiškos muzikos kapela "Barupė".

Scenoje – Labūnavos liaudiškos muzikos kapela „Barupė“.

Tradiciniu lakštingalos suokimu prasidėjo 15 kartą organizuota respublikinė kapelų šventė „Čiulba lakštingėlė“. Sekmadienio popietę Kėdainių kultūros centro salė buvo sausakimša – susirinkę žiūrovai klausėsi aštuonių kapelų pasirodymų, atvykusių čia iš visos šalies.

Pasak renginio organizatoriaus ir šventės vedėjo Antano Mikalausko, Lietuvos respublikos Seimas šiuos metus yra paskelbęs etnografinių regionų metais, tad koncerte norėta gyvai parodyti įvairių regionų liaudies muzikos grožį ir skambesį. „Norime, kad žmonės meno kolektyvus pamatytų ne tik per televiziją, tad kiekvienais metais kviečiamės vis kitus kolektyvus. Džiugu, kad juos į šią šventę prisikviesti yra visai nesunku – šventė respublikoje yra gana gerai žinoma“, – kalbėjo A. Mikalauskas.

Šventę vedė A. Mikalauskas.

Šventę vedė A. Mikalauskas.

Šiais metais Žemaitiją atstovavo Užvenčio kultūros centro kvartetas „Kun saka“, Aukštaitijos regioną – Širvintų kultūros centro kapela „Noragas“, taip pat ir Kėdainių krašto ansambliai – „Barupė“, „Vilainiai“.

Iš Dzūkijos į Kėdainius atvyko Balbieriškio miestelio kapela „Temela“, šiam regionui taip pat atstovavo ir Kaišiadorių kultūros ir meno centro kapelija „Geri vakarai“. O kad geros muzikos nebūtų per mažai, koncertavo ir du, A. Mikalausko vadovaujami vokaliniai ansambliai: moterų „Dotnuvėlė“ ir vyrų „Jovaras“.

Žiūrovų simpatijas pelnė žemaičiai "Kun saka".

Žiūrovų simpatijas pelnė žemaičiai „Kun saka“.

 

Šiais metais žiūrovų simpatijų prizas atiteko žemaičiams „Kun saka“.

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.