Ne viskas visada yra taip, kaip atrodo

Kalbėti apie savo ar savo artimo psichikos sveikatą, dalintis savo išgyvenamais jausmais, kuriuos patyriame susidūrus su psichikos sveikatos sunkumais, yra ganėtinai sudėtinga.

Nenorą kalbėti apie psichikos sveikatos sunkumus įtakoja vyraujančios visuomenės nuostatos, labai gaji psichikos sveikatos stigma, vis dar tik augantis visuomenės raštingumas psichikos sveikatos klausimais.

Sveikatos apsaugos ministerija ir Higienos Institutas, siekdami skatinti atvirai kalbėtis apie psichikos sveikatą ir taip mažinti visuomenėje vyraujančią psichikos sveikatos stigmą, 2023 m. gegužės mėn. pradėjo įgyvendinti Psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvą „Žvelk Giliau“.

Šios iniciatyvos ištakos yra Jungtinės Karalystės projektas „Time to Change“, kuris buvo vykdomas 2007-2017 metais ir pripažintas kaip 1 iš 20 didžiausių XXI a. visuomenės sveikatos pasiekimų.

Psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyva „Žvelk Giliau“ – siekiama įgalinti asmenis, patyrusius ar patiriančius psichikos sveikatos sunkumus ar susidūrusius su artimųjų psichikos sveikatos sunkumais, tapti psichikos sveikatos ambasadoriais savo bendruomenėse.

Ambasadoriai, dalindamiesi savo asmenine psichikos sveikatos sunkumų patirtimi, drąsins ir skatins esančius šalia atviriau kalbėti apie psichikos sveikatos sunkumus, padės atrasti save, kurti bendrystę, didinti suvokimą, kad nesame vieni tokioje situacijoje ir geriau suprantant kitą, padės su žinia, kur galima kreiptis pagalbos.

Vykdydami savanorišką veiklą, psichikos sveikatos ambasadoriai prisidės prie visuomenės švietimo, vyraujančios psichikos sveikatos stigmos mažinimo.

14 specialistų Lietuvoje, baigusių valstybės finansuojamus mokymus ir turinčių tai patvirtinantį sertifikatą, atsakingi už psichikos sveikatos ambasadorių apmokymą, įvairių renginių, kuriuose ambasadoriai dalinsis savo patirtimi su kitais, organizavimą, socialinio kontakto kūrimą.

Kėdainių rajone už sklandų psichikos sveikatos ambasadorių veiklos vykdymą atsakingas Kėdainių rajono Moterų krizių centras ir jame dirbantis iniciatyvos koordinatorius.

Liepos 15 d. nuo 13 val. Moterų krizių centro patalpose, adresu Skongalio g. 23A vyks antri psichikos sveikatos Ambasadorių Kėdainiuose mokymai.

Jei Tau svarbu keisti visuomenės požiūrį į asmenis, išgyvenančius psichikos sveikatos sunkumus.

Jei nori ir gali kalbėti apie tai, ką išgyvenai ar išgyveni susidūręs su psichikos sveikatos sunkumais.

Jei tau rūpi, kad mažėtų su psichikos sveikata siejama stigma.

Jei esi pilnametis, o jei ne pilnametis, turi tėvų, globėjų sutikimą.

MUMS – PAKELIUI.

PAPILDYK PSICHIKOS SVEIKATOS AMBASADORIŲ KĖDAINIUOSE GRETAS.

Užs. Nr. 249.