Tikrąjį veidą parodžiusi žiema labai pradžiugino poledinės žūklės sportininkus. Jie su dideliu entuziazmu sausiui įpusėjus rinkosi į Kėdainių rajoną ir ant užšalusio Akademijos tvenkinio bandė pagauti savo sėkmę.

Šaunusis penketukas - iškovojęs teisę atstovauti Lietuvai pasaulio čempionate! Iš kairės: Aidas Šunta („Ant Bangos“, Biržai), Mindaugas Leonas („Taparas“, Alytus), Modestas Atmanavičius („Taparas“, Alytus), Artūras Skvirba („Ant Bangos“, Alytus), Audrius Unikas („Lifosos meškeriotojai“, Kėdainiai).

Šaunusis penketukas – iškovojęs teisę atstovauti Lietuvai pasaulio čempionate! Iš kairės: Aidas Šunta („Ant Bangos“, Biržai), Mindaugas Leonas („Taparas“, Alytus), Modestas Atmanavičius („Taparas“, Alytus), Artūras Skvirba („Ant Bangos“, Alytus), Audrius Unikas („Lifosos meškeriotojai“, Kėdainiai).

Į šį antrąjį Lietuvos poledinės žūklės čempionato turą susirinko dešimt komandų iš Kauno, Vilniaus, Panevėžio, Šiaulių, Biržų ir Kėdainių.
Šeimininkų garbę gynė „Lifosos meškeriotojų“ komanda: Izidorius, Audrius ir Marius Unikai bei Vytautas Šidlauskas ir individualiai žvejojęs Henrikas Miškinis.
Po dvi dienas trukusio trivalandinio žvejojimo paaiškėjo, kad kėdainiečių komandai iki medalių pritrūko tik vieno mažo žingsnelio – „Lifosos meškeriotojai“ kaip tikri džentelmenai svečius praleidę į priekį užėmė ketvirtąją vietą. Čempionais tapo biržiečių komanda „Ant bangos I“, antri liko „Taparo I“ žvejai, trečią vietą užėmė „Ant Bangos II“ sportininkai.
Asmeninėje įskaitoje geriausiai sekėsi Audriui Unikui, kuris, pasiekęs geriausią rezultatą komandoje pateko ir į šalies rinktinę, kuri vasario 15-21 dienomis vyks į Ukrainoje organizuojamą tryliktąjį pasaulio poledinės žūklės čempionatą. „Asmeninėje įskaitoje likau tryliktas. Šis skaičius man garantavo patekimą į rinktinę. Žinoma, kad galėjo būti ir geriau, tačiau žvejyba yra sportas, o jame visko nutinka“, – sakė Lietuvos rinktinės narys.
Kėdainietis Vytautas Šidlauskas pasakojo, kad šįkart varžybos nebuvo lengvos: „Atrodo žvejojome savo vandenyse, ant žinomo tvenkinio ledo, tačiau nuspėti žuvų kelių neįmanoma. Panašu, kad mūsų sektoriuje žuvies nebuvo daug ir jos plaukė ne gilyn, kaip įprasta, o būriavosi arčiau kranto. Labai gailėjau, kai kelios žuvys paspruko jau iš rankų. Baiminausi nutempti komandą žemyn.“

„Lifosos meškeriotojų“ klubo prezidentas Raimundas Barkauskas teigė, kad didžiuojasi komandos pasiekimais.

„Lifosos meškeriotojų“ klubo prezidentas Raimundas Barkauskas teigė, kad didžiuojasi komandos pasiekimais.

Kėdainiečių komandos vadovas ir vienas varžybų organizatorių „Lifosos meškeriotojų“ klubo prezidentas Raimundas Barkauskas teigė, kad didžiuojasi komandos pasiekimais ir tiki, kad iš Ukrainos lietuviai grįš su puikiais rezultatais. „Mums labai rūpėjo užtikrinti žvejų saugumą. Gerai, kad sulaukėme saugaus ledo storio ir galėjome sukviesti kolegas pasivaržyti. Poledinė žūklė yra labai sudėtingas sportas – niekada negali žinoti, kaip žuvys migruoja. Daug ką lemia ir patirtis, ir įranga, ir paprasčiausia sėkmė. O dar negalima pamiršti sportinio pasirengimo, juk per varžybas kiekvienas žvejys išsigręžia iki 100 ekečių. Jose vėliau žvejai bando pagauti svajonių žuvis.“, – sakė R. Barkauskas.
Iš Akademijos tvenkinio patyrę žvejai traukė ešeriukus, kuojas ir kitas nedidukes žuvytes.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.