Prieš keletą savaičių per pramoninį Kėdainių rajoną tekančioje Obelies upėje pastebėtos negyvos žuvys sukėlė Paobelės gyventojų ir aplinkosaugininkų susirūpinimą. Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad žuvys krito dėl momentinės taršos. Aplinkos apsaugos departamento inspektoriai kol kas nenustatė, kas yra šios situacijos kaltininkas.

Žinią apie pastebėtas negyvas žuvis Aplinkos apsaugos departamento Kauno valdybos Jonavos aplinkos apsaugos inspekcija gavo birželio 17 dieną. Tuokart pareigūnai, nuvykę prie Obelies upės, masinio žuvų kritimo nerado. Pavienės kritę žuvys (kuojos, raudės) pastebėtos upės užutėkiuose prie žolių. Nustatyta, kad deguonies koncentracija upės vandenyje atitiko normatyvus. Vandens temperatūra buvo pakankamai aukšta, siekė 22 laipsnius pagal Celsijaus skalę. 

Kitą dieną pareigūnai, kartu su Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus specialistais, dar kartą pamatavo deguonies koncentracijas ir temperatūrą Obelies upės vandenyje bei pasėmė mėginius.

Gauti vandens tyrimų rezultatai parodė padidėjusią bendrojo azoto ir nitratinio azoto koncentraciją, atsirandančią dėl ūkinės veiklos.

Kaip informavo rajono savivaldybės mero patarėja Jorūnė Liutkienė, atlikus tyrimus iš Biochemikų gatvės nuotekų išleistuvo į Obelies upę Pramonės rajone ir Obelies upelyje, nustatyta bendrojo azoto koncentracija siekė 312,2 mg/l, biocheminis deguonies suvartojimas – 16,8 mg/l, nitratinis azotas – 84,5 mg/l.

„Atlikus tyrimus nustatyta, kad tai buvo momentinė tarša, kuri ir sukėlė žuvų gaišimą. Aplinkos apsaugos departamento inspektoriai kol kas nenustatė, kas yra šios situacijos kaltininkas, tyrimas vis dar vyksta, tikrinamos visos pramonės rajono įmonės, kurios galėjo užteršti Obelies upelį. Šiuo metu upelyje užteršimas nebefiksuojamas, žuvys nebegaišta“, – teigiama pateiktoje informacijoje.

(Asociatyvi nuotrauka)