Jau trečius metus Kėdainiuose apskritus metus vyksta Zumba fitness treniruotės. Šaltuoju sezonu jos rengiamos uždarose patalpose, o nuo gegužės persikels į miesto parką. Šis užsiėmimas ypač domina moteris.

„Zumba fitness treniruotes veda Lotynų Amerikos šokių profesionalas, treneris, Zumba fitness instruktorius Aristinas Guogis. Šiuos užsiėmimus Kėdainiuose pradėjome rengti prieš trejus metus, moterims taip patiko, kad kasmet sulaukiame prašymų tęsti šią veiklą. Ji yra apmokama iš valstybės skirtų tikslinės dotacijos lėšų, tad lankytojoms nereikia mokėti už šias treniruotes. Kai kurioms moterims tai atstoja sporto klubą, nes yra daug judama pagal muzikos ritmą.

Šiuo metu užsiėmimai dar vyksta „Atžalyno“ gimnazijos aktų salėje. Antradienio vakarais čia susirenka apie 30 kėdainiečių, daugiau ir nelabai galėtume priimti, nes treniruotei reikia erdvės, daugiau dalyvių galėsime priimti nuo gegužės 23 iki rugsėjo 12 d., kai užsiėmimai jau vyks miesto parke. Ten bus erdviau, tad kviečiame visus norinčius prisijungti. Treniruotėse, jei tik norės, gali dalyvauti ir vyrai“, – teigia Kėdainių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė.

Zumba fitness. Kas tai?

Zumba fitness į Lietuvą atkeliavo iš Amerikos. Tai – pasaulyje populiari mankštą ir šokius derinanti treniruotė, skirta širdies veiklai gerinti, raumenims stiprinti, kūno svoriui subalansuoti. Judant muzikos ritmu ne tik deginamos kalorijos, bet ir gerinama emocinė savijauta.

„Moterims šios treniruotės labai patinka. Vienos ateina dėl sveikatos, nori sutvirtėti, sumažinti kūno apimtis, kitos tiesiog ateina gerai praleisti laisvalaikio ir įgyti gerų emocijų, pasikrauti energijos.

Šis užsiėmimas tinka bet kokio amžiaus ir fizinio pajėgumo žmonėms. Šiuo metu jauniausia dalyvė yra 16 metų, vyriausia – gal kokių 65-erių. Kaskart susirenka apie 30 moterų (kažkada turėjome ir vyrą). Nemažai moterų yra nuolatinės treniruočių dalyvės.

Zumba fitness treniruotes vedu ir Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje. Kėdainietės tikrai yra aktyvios, šaunios ir gabios moterys, labai stengiasi ir greitai viską išmoksta. Tikrai yra geras kolektyvas.

Vienoms yra patogiau sportuoti žiemą salėje, kitos labiau mėgsta treniruotes gamtoje. Vasarą miesto parke mes renkamės bet kokiu oru. Net jei lyja, treniruotė vyksta po stogu.

Kadangi daug judama (Zumba fitness susideda iš 5 Lotynų Amerikos šokių), šiems užsiėmimams reikia patogios aprangos (pvz. džinsai netinka) ir tinkamos avalynės, kad pūslių nepritrintų. Vienos moterys dėvi sportbačius, kitos šoka su puantais“, – apie kėdainiečių pamėgtą užsiėmimą kalba Zumba fitness treneris Aristinas Guogis, į Kėdainius kas savaitę atvykstantis iš Jonavos.

Užsiėmimų spektras platus

Kadangi judėti yra sveika, nes tai sumažina ligų tikimybę, pailgina gyvenimo trukmę ir pagerina  jo kokybę, Kėdainių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras rajono gyventojams organizuoja ir daug kitų sveikatinimo veiklų. Salėse arba gamtos prieglobstyje vyksta nemokamos pietų pertraukos mankštos, viso kūno treniruotės, šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimai, mankštos baseine. Kai kurie užsiėmimai vykdomi ir kaimuose, tad jei yra noras pajudėti, pasportuoti ir pagerinti savijautą, tereikia pasidomėti kur kas vyksta ir prisijungti. Grupinės įvairaus pobūdžio ir intensyvumo sveikatinimo yra nemokamos arba mokestis yra simbolinis.