Prieššventiniu laikotarpiu, kai minios žmonių plūsta į koncertus, turgavietes ar prekybos centrus, suaktyvėja kišenvagiai, įspėja policija ir primena, kad būtina labiau saugoti tiek savo rankines, tiek ir kišenes.

Pasak pareigūnų, vagys savo aukų gali tykoti  visur: perpildytuose autobusuose, mugėse, net banko skyriuose. Atidumo reikia ir einant į kultūrinius renginius, varžybas, nes tiek prie įėjimo, tiek prie rūbinės neretai susidaro žmonių spūstys. Vagys apsilanko ir prekybos centruose, kur žmonės karštligiškai ieško dovanų, ir dėvėtų drabužių parduotuvėse, nes pirkėjai, sutelkę visą dėmesį į prekių paiešką arba matuodamiesi drabužius, ne itin saugo savo daiktus.

Kalėdinės mugės ilgapirščiams – irgi viena mėgiamiausių jų „darbo“ vietų, nes masinio susibūrimo vietose lengva likti nepastebėtam, susilieti su minia. Auka čia dažniausiai nusižiūrima iš anksto. Kišenvagiai stebi, kurie žmonės turi daugiau pinigų, kur įsideda piniginę, įsigiję prekę. Kad nepatrauktumėte vagies dėmesio, nelaikykite ilgai atvertos piniginės, stenkitės, kad kiti žmonės nematytų, kiek joje yra pinigų. Neretai žmonės užmiršta užsegti rankinę arba piniginę įsideda į išorinę striukės kišenę, kurią ilgapirščiui pasiekti – vieni niekai.

Pareigūnai primena, kad piniginę geriausia laikyti rankinės dugne ir rankinę būtina užsegti. Taip pat piniginės (arba mobiliojo telefono) nereikėtų įsidėti į galinę kelnių kišenę, patikimiau ją turėti vidinėje striukės ar švarko kišenėje. Rankinę ar kuprinę visada geriausia nešioti priekyje. Nereikėtų savo daiktų dėti ant žemės ar į pirkinių vežimėlius, nes, vos tik nusisuksite, galite savo daiktus prarasti. Patariama nesinešioti su savimi daug pinigų. Jeigu reikia didesnės pinigų sumos, padalinkite ją ir laikykite keliose vietose.

Saugokite dokumentus

Į masinio susibūrimo vietas nesineškite dokumentų, o jei be jų neišsiversite, pasiimkite tik būtiniausius. Nelaikykite asmens dokumentų piniginėje, nes, jei vagys ją nugvelbs, turėsite gaišti laiką išsiimant naujus dokumentus, bus ir atitinkamų išlaidų.

Piniginėse, šalia banko kortelės nevalia laikyti užrašyto PIN kodo, nes piktavaliai gali ištuštinti ir banko sąskaitas.

Kartais ilgapirščiai dirba grupėmis, vieni – sukelia kokį sąmyšį, o kiti, tuo metu apšvarina konflikto stebėti susirinkusius praeivius. Vagys yra taip išmiklinę savo rankas, kad žmonės net nejunta buvę apvogti, tad, kur bebūtumėte, nepraraskite atidumo.

Pasak policijos pareigūnų, Kėdainiuose kišenvagiai dažniausiai ,,darbuojasi” centrinėje miesto turgavietėje (ištraukia pinigines iš prasegtų rankinių, jas net yra prapjovę). Panašių vagysčių yra buvę ir prekybos centruose, vaistinėje.

Parengta pagal policijos inf.

Titulinė nuotrauka: Turguje ir kitose masinio susibūrimo vietose siaučia kišenvagiai. Policija pataria saugoti pinigines ir rankines. (L. Pranckevičiūtės nuotr.).

Panašios naujienos