Į Lietuvą atėjus dideliems šalčiams, kai naktimis temperatūra nukrenta žemiau minus 20 laipsnių, vairuotojai susiduria su problemomis.

masina saltisVieni tuo metu supranta, kad akumuliatoriui atėjo paskutinioji, kiti – kad pakaitinimo žvakes reikia keisti, treti geriau pasirenka automobilį palikti kieme ir porą savaičių pasivažinėti viešuoju transportu.

Kaip reikėtų elgtis su bent kelias dienas kieme spaudžiant speigui prastovėjusiu automobiliu? Jeigu visos jo dalys funkcionuoja gerai, problemų užkuriant neturėtų būti. Kaip teigia specialistai, mašinoms su dyzeliniu varikliu tik reikėtų kelis kartus „įjungti degimą“, kad būtų įjungtos pakaitinimo žvakės.

Šią savaitę dažniausia priežastis, dėl kurios žmonės vyko į autoservisus – neužsivedantis automobilis. Akumuliatoriai, pakaitinimo žvakės – labiausiai kritiški dalykai šalčių metu – pastebėjo automobilių remontininkai.

Be šių pagrindinių dalykų, yra aibė smulkesnių, kuriems reikia skirti dėmesį pačiu šalčiausiu metų periodu.

Prevencija, žinoma, įmanoma – priežasčių daug yra. Reikia tepalą laiku keisti, degalai žiemą turi būti pilami tik geros būklės – tai didelė problema, dėl kurios žmonės neužkuria automobilių. Reikia laiku pasikeisti žieminį skystį vietoje vasarinio.

Specialistai neigia populiarų mitą, neva automobilio variklį šaltą rytą reikia ilgai šildyti. Logiška, kad tepalas variklyje ir greičių dėžėje turi „prasidirbti“. Nereikia pulti iškart ir važiuoti, apšildyti reikia, tačiau 10 minučių kūrenti neverta.

Kitas žiemą aktualus dalykas – drėgmė. Grįžtant namo ir prieš paliekant nakčiai, automobilį reikėtų išvėdinti bei patikrinti, ar nėra drėgmės šaltinių – pavyzdžiui, ar nėra peršlapę kilimėliai. Jeigu mašinos ortakiai užsikišę ar nenaudojama jo ventiliacija, drėgmė taip pat kaupiasi lengviau.

Žiemą nereikėtų pamiršti automobilio plovimo – ant kėbulo besikaupiančias druskas būtina pašalinti. Žinoma, po automobilio plovimo privaloma jį nusausinti – priešingu atveju durelių gumos prišals ir galimai plyš.

Panašios naujienos

One Response

  1. automobilio

    Prieš žiemą visada nuvežu automobilį patikrinti į saloną, geriau iš karto pasitvarkyti, negu vieną dieną kur nors ypatingai skubant neužsivesti mašinos..

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.