Šįmet solidų 60 metų jubiliejų švęsiantis Lietuvos žemdirbystės institutas 2016 metus pradėjo su svarbiais pokyčiais.

Septyniolika metų Žemdirbystės institute dirbantis dr. G. Brazauskas direktoriaus poste pakeitė vadovo kadenciją baigusį doc. dr. Vytautą Ruzgą.

Septyniolika metų Žemdirbystės institute dirbantis dr. G. Brazauskas direktoriaus poste pakeitė vadovo kadenciją baigusį doc. dr. Vytautą Ruzgą.

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto direktoriaus pareigas pradėjo eiti dr. Gintaras Brazauskas.

Septyniolika metų Žemdirbystės institute dirbantis dr. G. Brazauskas direktoriaus poste pakeitė vadovo kadenciją baigusį doc. dr. Vytautą Ruzgą.

Dr. G. Brazauskas nuo 2007 metų dirbo Genetikos ir fiziologijos laboratorijos vedėju. Šias pareigas naujasis Instituto vadovas perdavė po stažuotės viename Ciuricho universitetų grįžusiai dr. Kristinai Jonavičienei.

Dr. G. Brazausko kandidatūrą į Žemdirbystės instituto direktoriaus pareigas baigiantis buvusio vadovo kadencijai Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Mokslų Tarybai pasiūlė centro vadovas prof. habil. dr. Zenonas Dabkevičius.

„Tas pasiūlymas man buvo gana netikėtas, tačiau jį priėmiau kaip didelį pasitikėjimą ir su atsakomybe. Suprantu, kad dabar penkerius metus teks man vadovauti institutui. Turiu planų, ką jame norėčiau plėsti“, – tapęs Žemdirbystės instituto direktoriumi sakė G. Brazauskas.

Naujasis žemdirbystės mokslų lopšio vadas pirmiausia ruošiasi pasikalbėti su mokslų darbuotojais, kurių ne tiek ir mažai – per penkiasdešimt ir dar penkiolika doktorantų. Iš viso Institute dirba apie 180 žmonių, tad kolektyvas tikrai nemažas.

Instituto struktūroje po vadovo pasikeitimo permainų neturėtų būti, bet į veiklą dr. G. Brazauskas norėtų įnešti šiokių tokių pokyčių.

„Sulaukęs pasiūlymo tapti direktoriumi paruošiau Instituto veiklos planą. Mano nuomone, Institutas puikiai dirba ir žinomas Lietuvos rinkoje. Matau daug galimybių ieškoti nišų tarptautiniame bendradarbiavime ir stiprinant įstaigos tarptautinį žinomumą. Tai padaryti galima siunčiant darbuotojus stažuotis į užsienio mokslo įstaigas. Jie parvežtų ir kontaktų ir reikalingų idėjų. Pats turiu panašios patirties, nes esu stažavęsis ir Danijoje, ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Manau, kad mūsų institutas gali sėkmingai bendradarbiauti su Skandinavijos šalimis ir artimesniais kaimynais“, – planais dalijosi naujasis Žemdirbystės instituto vadovas.

Dr. G. Brazauskas nežada apleisti ir mokslinių darbų. „Turiu pradėjęs įvairių darbų ir projektų, tad juos tikrai tęsiu. Man institutas yra labai brangus. Nors jame dirbu tik septyniolika metų, tačiau jaučiuosi šiuose rūmuose užaugęs – čia dirbo mano tėvai, tad žemdirbystės mokslas mano gyvenime – nuo pat mažens. Tikiu lietuviško mokslo galia ir su didele atsakomybe priėmiau man patikėtas pareigas“, – sakė G. Brazauskas.

Žemdirbystės institutui pastaruosius metus vadovavęs dr. V. Ruzgas šioje įstaigoje tęs mokslinę veiklą.