Visi Kauno „Žalgirio“ krepšininkai atvyks pasisvečiuoti į Kėdainius? Tokios, išskirtinės galimybės susitikti su žalgiriečiais siekia „Ryto” progimnazijos mokiniai, dalyvaujantys projekte „Žalgiris – tavo mokykloje“.

 „Po rungtynių, ypač kai žalgiriečiai išplėšia pergalę, emocijos būna tokios didelės, kad net sunku užmigti“, – su šypsena veide pasakoja Justas Jomantas, su „Ryto“ mokyklos bendruomene keliaujantis kone į kiekvienas „Žalgirio“ rungtynes Kauno „Žalgirio“ arenoje.

Kauno „Žalgiris“ jaunuosius krepšinio gerbėjus kviečia dalyvauti projekte „Žalgiris – tavo mokykloje“. Projekte dalyvaujančios mokyklos „Žalgirio“ namų rungtynėse lankosi už specialią kainą. 

Projekte užsiregistravusios mokyklos lankosi Kauno „Žalgirio“ „Eurolygos“ ir „Betsafe-LKL“ namų rungtynėse, o aktyviausią projekto dalyvę mokslo metų pabaigoje aplankys visa žalgiriečių komanda.

Mokykla, kuri į „Betsafe-LKL“ rungtynes atvyks su gausiausiu moksleivių būriu, turės išskirtinę galimybę po rungtynių gauti komandos žaidėjų autografus bei pasidaryti nuotraukas

Projektas vyksta 14-tą kartą. Šiais metais projekte dalyvauti pareiškė norą daugiau 64-ios Lietuvos ugdymo įstaigos, tarp jų – dvi iš Kėdainių rajono: „Ryto“ progimnazija bei Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazija.

Moksleiviai kiekvienai išvykai ir rungtynėms ruošiasi atsakingai: visi pasipuošia „Žalgirio“ atributika, garsiai kartojasi skanduotes, vežasi ne tik „Žalgirio“ krepšinio klubo vėliavą, bet ir Lietuvos trispalvę.

„Visų nuotaika pakili. Mokiniai labai laukia kiekvienų rungtynių arenoje. Šio projekto dėka nemaža dalis vaikų pirmą kartą apsilankė Žalgirio arenoje“, – pasakojo Sigita Vievesienė, progimnazijos neformaliojo ugdymo organizatorė.

Jos pastebėjimu, tokios išvykos yra ne tik puiki pramoga, bet ir galimybė vaikus mokyti pilietiškumo, patriotiškumo, ugdyti meilę savo šaliai.

„Tėvai yra dideli Žalgirio fanai, tad eidamas jų pėdomis, fanas tapau ir aš“, — pasakojo Aistis Kacevičius, projekto „Žalgiris – tavo mokykloje“ ambasadorius.

Vaikino iniciatyva progimnazija tapo šio projekto dalimi.  

„Seniau palaikyti „Žalgirį“ važiuodavau į areną su sese ar sesės vyru. Tad norėjau padaryti šį projektą savo mokykloje, kad galėčiau ne tik pats važiuoti, bet ir kitiems „Žalgirio“ fanams suteikti laimę tai daryti. Šitą idėją galvoje turėjau gal ketverius metus. O kai tapau progimnazijos mokinių tarybos pirmininku, pagalvojau, o kodėl gi nepabandžius dabar?“, – pasakojo vaikinas.

Tapęs projekto ambasadoriumi, Aistis aktyviai įsitraukė į jo įgyvendinimą bei skleidžia žalgirietišką dvasią mokykloje.

Vienas įspūdingiausių dalykų, anot A. Kacevičiaus, yra „Žalgirio“ arenoje sklandanti atmosfera, bendrumas, vienybė.

„Didžiuojuosi savo mylima komanda, labai džiaugiuosi už ją, kad turėdama vieną mažiausių biudžetų, tokius neįtikėtinus rezultatus demonstruoja“, – šypsojosi vaikinas.

Iš Kėdainių į rungtynes Kaune visad važiuoja gana nemaža „Ryto“ progimnazijos bendruomenės dalis. Susirenka ne tik mokiniai, bet ir tėvai.

„Mūsų progimnazijoje yra labai daug „Žalgirio“ fanų. Net jei komanda ir pralaimi, grįždami namo skanduojame, palaikome žalgiriečius, nors ir būna kiek liūdna. Bet viskas suprantama“, – tikino A. Kacevičius.

Aktyvūs „rytiečiai” atkreipia dėmesį ir kitų, projekte dalyvaujančių mokyklų mokinių dėmesį, kurie arenoje mielai jungiasi prie kėdainiečių fanų būrio ir skanduoja visi drauge.

„Arenoje atmosfera visad būna labai smagi. Ją kuria ir draugai, ir visi fanai. Ypač smagu, kai komanda laimi, autobuse, grįžtant namo, būna labai linksma“ , — pasakojo kitas „Žalgirio” fanas J. Jomantas.

„Žalgirį” aktyviai palaikanti aštuntokė Liepa Jakštaitė pasakoja ne tik važiuojanti kone į visas varžybas, bet ir visas naujienas apie „Žalgirį“ sekanti internete.

„Esu didelė „Žalgirio“ fanė. Arenoje žiūrėti rungtynes daug įdomiau, nei per televizorių. Nė vienos rungtynės neprailgsta, nesvarbu, laimim ar pralaimim“, — pasakojo mergina.

Ar pavyks „rytiečiams” į savo progimnaziją pasikviesti žalgiriečius, paaiškės „Betsafe–LKL“ reguliaraus čempionato pabaigoje.

Panašios naujienos