Vasario 16-oji lietuvių tautai ypatinga diena.

Vasario 16-ąją meras S. Grinkevičius su žmona pasipuošė tautiniais kostiumais.

Vasario 16-ąją meras S. Grinkevičius su žmona pasipuošė tautiniais kostiumais.

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną viso pasaulio lietuviai mini ir švenčia kaip vieną iškiliausių ir svarbiausių mūsų istorijos datų.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius su žmona Aldona į Valstybės atkūrimo dienos renginius atėjo pasipuošę išskirtiniais drabužiais. Grinkevičiai šiai progai pasidabino specialiai pasiūtais tautiniais kostiumais. „Mintis apie tautinius kostiumus mūsų galvose pradėjo suktis praėjusių metų vasarą. Apie tai, kad reikia įsigyti tautinius drabužius, pradėjome diskutuoti po liepos 6-osios – Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos. Mano manymu, būtent Liepos 6-oji ir Vasario 16-oji yra tos dienos, kai dera pasipuošti tautiniais drabužiais“, – savo nuomonę apie išskirtinius drabužius dėstė S. Grinkevičius.
Pasirodo, mero ir jo žmonos tautinių kostiumų siuvimas pareikalavo nemažai laiko. „Sauliui sutarėme siūti aukštaitišką, o man dzūkės kostiumą. Kaune suradau tautodailininkę Gertrūdą, kuri bendradarbiauja su kitomis kolegėmis, audžiančiomis reikiamus kostiumams audinius. Kruopščiai derinome kostiumų detales ir smulkmenas. Pasitarusios išlaikėme autentiką, tik mano sermėgą kiek stilizavome. Rezultatu esame tikrai patenkinti. Šie drabužiai patogūs, dailūs ir išskirtiniai“, – pasipuošusi tautiniu kostiumu kalbėjo A. Grinkevičienė.