Laima Samulė

Vienintelis Lietuvoje nuotoliniu būdu veikiantis universitetas moterims „WoW University“ iš virtualios erdvės pavasariui ir vasarai keliasi į Lietuvos miestus ir miestelius. Universiteto įkūrėja Inga Jablonskė nusprendė surengti „WoW University“ turą ir gyvai susipažinti ne tik su buvusiomis ir esamomis studentėmis, bet sutelkti jėgas ir padėti spręsti jų bendruomenių problemas.

Susitikimas-pokyčių vakaras vyks birželio 9 d. 18 val. Kėdainių M. Daukšos viešojoje bibliotekoje. Renginio metu vyks autorinės Ingos Jablonskės, WoW University įkūrėjos ir vadovės, emocinio intelekto specialistės ir vizionierės, „Džiaugsmo detektyvo“ dirbtuvės ir Kėdainių miesto moterų diskusija.

Už renginio bilietus surinktas lėšas „WoW University“ skirs stipendijas mokytis kelioms socialinę riziką patiriančioms Kėdainių moterims.

Inga, papasakokite plačiau, kodėl nusprendėte organizuoti „WoW University“ turą?

– Per daugiau nei dvejus veiklos metus turėjome daugybę nuostabių studenčių, kurios galėjo mokytis iš daugiau nei 120 geriausių savo srities ekspertų Lietuvoje ir kitose užsienio šalyse.

„Atradus džiaugsmą savyje, galima integruoti jį į visas savo gyvenimo sritis“, – sako I. Jablonskė

„WoW University“ veikia nuotoliu būdu, todėl kursuose dalyvaujančių moterų artimai nepažįstame. Nutarėme, kad laikas susitikti gyvai, apsikabinti, pasikalbėti. Mano tikslas yra išsiaiškinti, su kokiomis problemomis konkrečiame mieste yra susiduriama moterų lyderystės, socialinės gerovės srityje. Įsiklausę į poreikius, sieksime sukurti sąlygas ture dalyvaujančių moterų įgalinimui.

Visi pinigai, surinkti už bilietus, keliaus į „WoW University“ studijų fondą. Stipendijos bus padalintos atitinkamo miesto moterims iš labiausiai pažeidžiamos grupės (toms, kurios dėl socialinio pažeidžiamumo turi itin ribotas galimybes mokytis ir atrasti prasmę veikloje). Moteris pakviesime mokytis Ateities įgūdžių kurse.

Ar į susitikimus kviesite tik „WoW University“ studentes?

– Kviečiame prisijungti visas, kurios nori veikti, siekti tikslų, turi svajonių, tačiau nežino, kaip jas įgyvendinti, nedrįsta ar neturi galimybių imti veikti.

Susitikimai yra skirti ir mūsų studentėms, su kuriomis norisi pasimatyti, apsikabinti, gyvai pasidalinti, kokie pokyčiai įvyko jų gyvenime išklausius vieną ar kitą paskaitų kursą mūsų universitete. Daugybė mūsų studenčių yra iš nedidelių miestų ir miestelių, išsibarsčiusių po visą Lietuvą. Išvardintas susitikimų vietas pasirinkome neatsitiktinai, juose žinią apie mūsų universiteto veiklą skleidė „WoW University“ ambasadorėmis savo miestuose tapusios mūsų mokinės, kurios geriau pažįsta savo bendruomenes, žino, kokiomis mintimis ir problemomis gyvena vietinės moterys. Bet labai laukiame kiekvienos moters!

Už renginio bilietus surinktas lėšas WoW University skirs stipendijas mokytis kelioms socialinę riziką patiriančioms Kėdainių moterims.

Kuo bus ypatingi susitikimai, kokią naudą gaus jų dalyvės?

– Pirmoji susitikimo dalis bus 1,5 val. trukmės gyvenimą keičiančios dirbtuvės „Džiaugsmo detektyvas“. Ši patirtis atneš įkvėpimo kasdienybei ir atvers širdį gerumui, jautrumui, dėkingumui bei palaikymui. Atradus džiaugsmą savyje, galima integruoti jį į visas savo gyvenimo (darbo/veiklos, kuriai skiri didžiąją laiko dalį, santykių ir kitas) sritis.

Antra susitikimo dalis yra diskusija, kurios metu dalinsimės aktualijomis ir rūpimomis temomis, įsiklausysime į viena kitos poreikius bei aptarsime ir išsigryninsime moterų bendravimą skatinančią veiklą konkrečiame mieste.

Kodėl moterims svarbu burtis į bendruomenes, kartu siekti tikslų?

– Dėka „WoW University“ veiklos vis dažniau matau palaikančią, skatinančią moterišką bendrystę, o ne konkuruojančią ar gniuždančią. Mūsų universitete moterys atranda bendramintes, būsimas koleges, bičiules. Pasitaiko labai įkvepiančių istorijų, kai mūsų paskaitose viena apie kitą sužino vos vienos gatvės atstumu tame pačiame mieste gyvenančios moterys. Iki tol jos nepažinojo viena kitos, o dabar susiburia bendrai veiklai.

Manau, kad metas atsikratyti stereotipo, jog draugus galime susirasti tik jauname amžiuje, mokyk­los ar universiteto suole. Draugai keičiasi, mes taip pat. Kartais esami draugai nebesupranta mūsų, nepalaiko naujų idėjų, neskatina tobulėti ir siekti daugiau, o sutikti nauji žmonės gali tapti įkvėpimo šaltiniu, padrąsinti, įgalinti, atverti naujas galimybes bendradarbiavimui.

Jūsų universiteto paskaitose nuolat akcentuojama lyderystė. Ar kiekvienas galime savyje pažadinti lyderės gebėjimus?

– Mano nuomone, lyderystės sąvoką daugelis supranta klaidingai. Išgirdus žodį „lyderis/-ė“, iškart galvojama apie korporacijas, didelius verslus. Iš tiesų viskas yra kur kas paprasčiau. Mes kasdien galime būti lyderės. Sau, šeimai, bendruomenei. Štai, pavasarį nusprendėte pradėti sveikiau maitintis ir skatiname tai daryti visą šeimą – tai jau yra lyderystė. Lyderis įkvepia kitus teigiamiems pojūčiams, nebijo eiti priekyje ir išbandyti naujus dalykus. Svarbu paminėti, kad lyderystė prasideda nuo savęs, nuo savęs pažinimo ir saviugdos bei tobulėjimo, kuris niekada nesibaigia. Tik tada gali vesti kitus žmones.

„WoW University“ tikslas yra sukurti saugią, palaikančią moterišką bendruomenę, kurioje moterys galėtų mokytis, tobulėti ir būtų įgalintos siekti savo tikslų. Šiuo turu noriu šiek tiek ištrūkti iš savo socialinio burbulio ir geriau suprasti, kaip tokias bendruomenes galime sukurti skirtinguose Lietuvos miestuose.

Titulinė nuotrauka: Susitikimas-pokyčių vakaras vyks Kėdainių M. Daukšos viešojoje biblio­tekoje. (A. Barzdžiaus nuotr.)