Vyriausybė pirmadienį pasitarime nusprendė, kad trečiadienį spręs dėl prekybos veiklos, grožio paslaugų bei treniruočių lauke atlaisvinimo, praneša naujienų agentūra ELTA.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pasitarime pažymėjo, kad ministerija Vyriausybei trečiadienį teiks siūlymus dėl kirpyklų veiklos atlaisvinimo bei treniruočių lauke.

„Esame ir Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijoje apsitarę, kad trečiadienį galėtume priimti sprendimus dėl paslaugų ir prekybos veiklos atlaisvinimo. Kalbant apie paslaugų teikimą, galėtume atlaisvinti grožio paslaugas, užtikrinant, kad vienam paslaugos gavėjui tektų ne mažiau kaip 20 kv. metrų ploto, ir paslauga teikiama vienam žmogui vienu metu“, – sakė A. Armonaitė.

„Mes taip pat pasiūlysime trečiadienį apsispręsti ir dėl treniruočių lauke, kada yra vienas klientas ir vienas treneris, nes tai yra tam tikra paslauga, tik veikia dar saugesnėmis aplinkybėmis“, – pridūrė ministrė.

Jos teigimu, Vyriausybei taip pat bus siūloma apsispręsti dėl prekybos vietų, turinčių atskirus įėjimus, atidarymo. 

„Vyriausybei trečiadienį siūlysime apsispręsti dėl galimybės atidaryti prekybos vietas, kurios turi įėjimą iš lauko pusės, kai vienam klientui tenka 20 kv. metrų. Tai yra su Sveikatos apsaugos ministerija išdiskutuotas dydis, atsižvelgiant ir į kitų valstybių praktiką. Galimas parduotuvės dydis galėtų būti iki 300 kv. metrų, bet dėl to dar turės galutinai apsispręsti Vyriausybė“, – sakė A. Armonaitė.

„Žinau, kad daug kas lauka šitų sprendimų. Aš dabar pristatau tokius projektuojamus pakeitimus, nuo kurių galėtume atsispirti šitiems sprendimams“, – pridūrė ministrė.

Premjerė Ingrida Šimonytė savo ruožtu teigė, kad pasiūlytam planui galima iš esmės pritarti.

„Mes turbūt dėl paties karantino plano atlaisvinimo turėtume tokį sprendimą, kad planui galima pritarti iš esmės, tačiau jo patvirtinti šiandien dar negalime, nes reikia dar nuo startinių pozicijų per kitus etapus sudėlioti, kaip atitinkamai būtų didinamas prekybos įmonių plotas (…) arba papildomai pridedamos kitos paslaugos, jau kada rizika bus mažesnė, nes bus mažesnis susirgimų skaičius ir mažiau teigiamų testų“, – sakė ji.

Vis dėlto premjerė pažymėjo, kad dėl greitai galinčios pasikeisti epidemiologinės situacijos šalyje VESK siūlomas karantinų ribojimo laisvinimo planas negali turėti konkrečių datų.

„Natūralu, kad yra susiformavęs lūkestis, jog bus veiklų atlaisvinimų įvairiausių (…). Reikia labai aiškiai suprasti situaciją, kad tai, ką rodo kitų šalių patirtis, padėtis gali keistis į abi puses, tiek toliau gerėti (…), bet priimdami sprendimus turime neprovokuoti situacijos blogėjimo, tiek ir, deja, bet gali būti ir priešingai.

Ir todėl šitas planas negali turėti labai konkrečių datų, tas datas vis tiek Vyriausybei kiekvieną kartą priimant sprendimus riekės diskretiškai nutarti“, – teigė ji.

I. Šimonytė pabrėžė, kad prieš pradedant veiklą bus būtina atlikti COVID-19 testą.

„Kad veiklų pradžia galėtų būti sklandi, pirmiausia yra papildoma galimybė (…) žmonėms, kurie pradeda darbą nuo pirmadienio, užsiregistruoti testui į mobilųjį punktą prieš darbo pradžią, kad darbo pradžia būtų tikrai saugi“, – sakė ji.

ELTOS (ELTA) inf.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.