Lietuvos policijos generalinio komisaro Renato Požėlos teigimu, kriminogeninė situacija šalyje išlieka stabili – viešosios tvarkos pažeidimai negrįžo į ikipandeminį lygį, mažėja nužudymų ir kitų sunkių ir labai sunkių nusikaltimų. Pasitikėjimas policija siekia net 82 proc. šalies gyventojų, o 9 iš 10 gyventojų jaučiasi saugūs savo gyvenamojoje vietoje.

Ministrė Agnė Bilotaitė pabrėžė, jog būtina ne tik pritraukti jaunus, bet ir išlaikyti patyrusius profesionalus – tai leis turėti patikimą policijos pareigūnų komandą ir išlaikyti visuomenės pasitikėjimą. Kalbėdama apie policijai tenkančius iššūkius ministrė įvardijo keletą tendencijų – nerimą keliantis augantis sukčiavimų skaičius, ypatingai elektroninėje erdvėje, didėjantis skaičius smurto artimoje aplinkoje atvejų, prekybos žmonėmis tendencijos.

Įtampų visuomenėje daugėja ir dėl karo Ukrainoje, teisėtos ir neteisėtos migracijos procesų – pasikeitusi gyvenimo realybė atsispindi ir policijos suvestinėse bei darbe.

2022 m. duomenimis, policijos sistemoje visų pareigūnų pareigybių grupių vidutinis darbo užmokestis „į rankas“ padidėjo 13 proc., jis augs ir šiemet. 2023 m. lėšos darbo užmokesčiui (245,7 mln. eurų) sudaro beveik tiek pat, kiek 2021 m. sudarė visas policijos sistemos biudžetas (247,3 mln. eurų). Policijos pareigūnų aprūpinimui šiemet numatyta daugiau nei 7 mln. eurų.

Policijoje dirba nemažai jaunimo, tačiau nepavyksta išnaudoti patyrusių pareigūnų potencialo, pareigūnai galėtų tarnauti ilgiau. VRM ministrė teigė, jog šiuo metu dirbama siekiant įtvirtinti subalansuotą pareigūnų ir karių valstybinės pensijos modelį, užtikrinsiantį orią pensiją pareigūnams.

Šaltinis: ELTA