Beveik nėra dienos, kai ugniagesiai gelbėtojai nebūtų kviečiami gesinti degančios pernykštės žolės. Pastarosiomis dienomis tokie gaisrai kilo įvairiose rajono vietose, kilo grėsmė pastatams ir miškui.

Kovo 24 d., vidurdienį pranešta, kad Josvainių sen., Ruseinių k., Smilgaičio g., dega pieva, šalia – negyvenamas namas. Į vietą atskubėję ugniagesiai ne tik liepsnas tramdė, bet ir vandeniu liejo 3 negyvenamus pastatus, kad šie neužsidegtų. Atliekant darbus, talkino vietinis gyventojas. Išdegė 15 arų žolės.

Tos pačios dienos pavakare Surviliškio sen., Sirutiškio kaime maždaug 5 arų plote degusi žolė irgi užgesinta.

Kovo 25-osios popietę ugniagesiai gelbėtojai net du kartus vyko prie pėsčiųjų tilto „Vaivorykštė“, nes greta jo esančiuose laukuose liepsnojo sausa žolė. Pirmą kartą užgesinus liepsnas maždaug 3 arų plote, po beveik 2 valandų teko sugrįžti, nes ir vėl degė apie 2 arus žolės. Spėjama, kad tai gali būti tyčiniai padegimai.

Dar rimtesnis iššūkis ugniagesių laukė penktadienio vakarą. Po 19 val. pranešta, kad Šėtos sen., Vaiškonių k., galimai dega pieva ir miškas. Teko nemažai paplušėti, kol liepsnos buvo sutramdytos. Užgesinta 3,5 ha žolės.

Gaisrai atviruose plotuose – pavojingi

Nors kai kam tebeatrodo, kad padegti pernykštę žolę nieko čia tokio, ugniagesiai įspėja, kad ugnis, ypač vėjuotą dieną, gali labai staiga išplisti, kai vienam asmeniui jos nebeįmanoma užgesinti, tada iškyla grėsmė aplinkiniams pastatams, miškams, gali nukentėti žmonės ir gyvūnai.

Tokių gaisrų gesinimas atima labai daug ugniagesių pajėgų, kurių, pavyzdžiui, gali prireikti gelbėjant žmones iš avarijose sumaitotų automobilių gniaužtų ar gesinant gyvenamąjį namą.

Todėl prašoma gyventojų būti suptartingiems ir nedeginti pernykštės žolės, juolab, kas tokie veiksmai yra laikomi piktybiniu nusikaltimu, už kurį yra baudžiama. Neretai gali tekti ne tik sumokėti nemenką baudą, bet ir atlyginti gamtai padarytą žalą. Ūkininkai, degindami žolę, rizikuoja netekti Europos Sąjungos išmokų.

Pastebėję liepsnas imkitės veiksmų

Jei pastebėjote degant žolę, nieko nelaukite – pasistenkite patys ją užgesinti, kol liepsna nepersimetė į didesnius plotus: užplakite liepsną medžių šakomis ar užtrypkite kojomis, užpilkite vandeniu arba smėliu. Didesnius ugnies plotus reikėtų apkasti grioveliais, kad liepsna neišplistų. O jeigu matote, kad su ugnimi susidoroti nepavyks, nedelskite – kvieskite ugniagesius gelbėtojus bendruoju pagalbos telefonu 112.

„Kėdainių mugės“ ir Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos inf.

Panašios naujienos